• Parametry
  • Nakładka na materac, Topper nawierzchniowy 90x200 cm

Jeśli Twój materac, sofa lub wersalka się wypracowała, albo potrzebujesz wyrównać powierzchnię na której śpisz wybierz materac nawierzchniowy 90x200 cm. Jego zakup powinien być przemyślany i rozważony pod wieloma względami. W razie potrzeby służymy swoim doświadczeniem i poradą - wybierz jeden z naszych wygodnych materacy nawierzchniowych 90x200 cm.

Kiedy kupić toper nawierzchniowy 90x200 cm?

Produktem, który przyda się prędzej czy później w każdym domu jest materac nawierzchniowy. Ten cienki materac może pełnić bardzo wiele różnych funkcji. Do najważniejszych należy przede wszystkim zmiana obecnego stopnia twardości materaca, zabezpieczenie go przed zniszczeniem a także wygładzenie nierównej i zniszczonej powierzchni. Dodatkowo pomoże zapewnić wygodny sen naszym gościom, możemy zabrać go pod namiot, do hotelu czy akademika lub internatu. Jego wszechstronność jest imponująca.

Jaki materac nawierzchniowy 90x200 wybrać?

Jeżeli nie wiesz czym sugerować się podczas zakupu topera, podpowiedź jest prosta. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeżeli chcemy utwardzić powierzchnię wybierzmy nakładkę 90x200 cm twardszą od obecnej powierzchni, jeżeli zmiękczyć -miększą. Jeżeli nakładkę zabieramy pod namiot wybierzmy najbardziej uniwersalną czyli toper średnio twardy. Gdy ma pełnić funkcję higieniczną w internacie wybierzmy rodzaj powierzchni taki, jaki preferujemy na co dzień. Nasz oferta jest bardzo bogata i każdy znajdzie produkt spełniający jego oczekiwania. Do wyboru są:

Nakładki na materac mają różną wysokość i są wykonane z różnych surowców.

Cienki materac na łóżko

Nakładka na materac H2/H3 wykonana jest z pianki T25 oraz kokosu. Ma 6 cm wysokości. Pianka T25 jest podstawą wszystkich średnio twardych powierzchni. Jest to wysokiej jakości pianka poliuretanowa, dobrze dopasowująca się do sylwetki. Pianka jest komfortowa i wygodna. Zapewnia prawidłowe krążenie krwi. Warstwa kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są sztywne i twarde. Dzięki dużej ilości soli mineralnych w nich zawartych, chronią kokos przed wnikaniem do wewnątrz bakterii, grzybów, pleśni i innych patogenów. Tą właściwość zyskuje również mata kokosowa. Jest antybakteryjna, antygrzybiczna i antyalergiczna. Kokos jest surowcem naturalnym i ekologicznym, bezpiecznym dla alergików. Toper średnio twardy/twardy ma 6 cm wysokości.

Materac nawierzchniowy 90x200 cm miękki wykonany jest z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej Visco Memory. Pianka termoelastyczna Visco memory jest surowcem wyjątkowym. Początkowo dość twarda, pod wpływem ciepła ciała mięknie ipod naciskiem dopasowuje się do anatomicznych kształtów sylwetki. Duża plastyczność sprawia, ze pianka otula śpiącego. Ciało i kręgosłup są dobrze wsparte, wszelkie uciski zminimalizowane, dzięki czemu krew krąży swobodnie. Toper miękki ma 5 cm wysokości.

By wyraźnie usztywnić powierzchnię należy zakupić materac nawierzchniowy 90x200 cm bardzo twardy. Wykonany z podwójnej warstwy koksowej i końskiego włosia wyraźnie utwardzi powierzchnię, choć ma jedynie 4 cm wysokości. Właściwości maty kokosowej już opisaliśmy. Końskie włosie ma podobne cechy. Warstwa wykonana jest z grzywy lub końskiego ogona, które zanim tam trafią przechodzą proces oczyszczania z wszystkich odzwierzęcych biokomponentów. Warstwa końskiego włosia ma właściwości higroskopijne. Dobrze wchłania i odparowuje nadmiar wilgoci.

Materace nawierzchniowe 90x200 cm średnio twarde stanowią najliczniejszą i najbardziej różnorodną grupę. Występują w poniższych kombinacjach:

Czym charakteryzują się użyte w nich warstwy? Pianka profilowana molet oraz pianka profilowana Visco Memory są laserowo nacinane, co zwiększa ich zdolność do dopasowania się do anatomicznych kształtów sylwetki. Mają liczne wypustki i wgłębienia dające uczucie mikromasażu. Nacinanie zwiększa również wentylację wewnątrz materaca, istotnie zwiększającą komfort użytkowania. Lateks jest ekskluzywnym surowcem. Jest trwały, odporny na duże ciężary i wypracowanie. W budowie ma liczne mikrootwory zwiększające wentylację materaca. Nie gromadzi się w nim wilgoć i kurz, nie namnażają roztocza i chorobotwórcze patogeny.

Materace nawierzchniowe 90x200 cm są łatwe w przechowywaniu. Wszystkie modele (poza tymi z dodatkiem kokosu i końskiego włosia) możemy zrolować i schować na przykład w szafie.

Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
156 730 materacy

wyprodukowanych w 9 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim  łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 10 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz