• Parametry
  • Nakładka na materac, Topper nawierzchniowy 180x200 cm

Jeśli Twój materac, sofa lub wersalka się wypracowała, albo potrzebujesz wyrównać powierzchnię na której śpisz wybierz toper nawierzchniowy 180x200 cm. Jego zakup powinien być przemyślany i rozważony pod wieloma względami. W razie potrzeby służymy swoim doświadczeniem i poradą - wybierz jeden z naszych wygodnych toperów nawierzchniowych 180x200 cm.

Wygodny toper nawierzchniowy 200x200 cm

Cienka mata wykorzystywana głównie w celu zmiany twardości powierzchni to toper nawierzchniowy 180x200 cm zwany również toperem oraz nakładką. To jednak nie jedyne jej zadanie. Materac nawierzchniowy poza tym, że może utwardzić lub zmiękczyć powierzchnię, również ją wygładza i wyrównuje. Dodatkowo zabezpiecza powierzchnię materaca głównego przed zabrudzeniem i zniszczeniem.

Toper nawierzchniowy 180x200 cm to produkt przydatny w każdym domu. Przyda się gdy chcemy położyć znajomych na wygodnej powierzchni do spania, a dysponujemy jedynie wyeksploatowaną sofą w salonie. Gdy odwiedzi nas nadprogramowa liczba gości materac nawierzchniowy również uratuje sytuację (może posłużyć jako prowizoryczne łóżko). Toper to doskonały sposób na poprawę komfortu snu w wynajmowanym mieszkaniu, w akademiku czy w internacie. Możemy go zabrać ze sobą na wycieczkę pod namiot, do domku wczasowego a nawet do hotelu, jeżeli wiemy, że hotelowe łóżka nam nie odpowiadają.

Nakładki są tanim sposobem na poprawę komfortu snu. Są łatwe w przechowywaniu, szczególnie te wykonane jedynie z pianki. Taki toper nawierzchniowy 180x200 cm możemy zrolować i schować w szafie czy garderobie, jeżeli aktualnie nie jest nam potrzebny.

Topery posiadają zdejmowane pokrowce, które możemy łatwo zdjąć i wyprać. Zachowanie topera nawierzchniowego 180x200 cm w czystości nie jest więc trudne.

Jaki toper nawierzchniowy 180x200 cm

Oferujemy nakładki na materac w czterech stopniach twardości: toper nawierzchniowy 180x200 cm miękki, toper nawierzchniowy 180x200 cm średnio twardy, toper nawierzchniowy 180x200 cm twardy i toper nawierzchniowy 180x200 cm bardzo twardy. Mają różną wysokość. Wykonane są także z różnorodnych materiałów.

Nakładka 180x200 miękka ma 5 cm wysokości i jest wykonana z podwójnej pianki termoelastycznej Visco Memory. Pianka ta charakteryzuje się dużą elastycznością i zdolnością dopasowania do kształtu sylwetki. Reaguje na temperaturę i nacisk. Pod wpływem ciepła ciała mięknie i staje się plastyczna. Nie uczula i jest bezpieczna dla alergików. Nie namnażają się w niej bakterie i grzyby. Nie gromadzi kurz, roztocza i wilgoć.

Toper 180x200 średnio twardy/twardy ma z jednej strony piankę T25 a po stronie twardej warstwę kokosu. Jego wysokość wynosi 6 cm. Warstwa kokosowa usztywnia i utwardza powierzchnię. Jest wykonana z włókien łupiny orzecha koksowego, twardych i dzięki lateksowaniu odpornych na wilgoć. Włókna zawierają również dużą ilość soli mineralnych, które nadają macie kokosowej właściwości antybakteryjnych i antygrzybicznych.

Nakładka 180x200 bardzo twarda wykonana jest z podwójnej warstwy kokosowej i końskiego włosia. Ma 4 cm wysokości. Końskie włosie to naturalny i ekologiczny surowiec. Warstwa końskiego włosia wykonana jest z grzywy lub końskiego ogona. Ma właściwości higroskopijne, dobrze wchłania nadmiar wilgoci i szybko oddaje do otoczenia.

Najliczniejszą grupę stanowią nakładki średnio twarde:

Pianka T25 jest podstawą prawie wszystkich nakładek piankowych. Jest elastyczna, przewiewna. Ma gęstość 25 kg/m3. Dodatkowo w toperach nawierzchniowych 180x200 cm średnio twardych występują takie pianki jak:

  • lateks – bardzo trwały i odporny na wypracowania, ma gęstość wynoszącą aż 60 kg/m3. W swojej budowie zawiera liczne mikrootwory, które zwiększają przewiewność materaca ( zapobiega to nadmiernemu poceniu). Lateks równomiernie podpiera ciało co wpływa korzystnie na układ krążenia.
  • pianka profilowana molet oraz profilowana pianka Visco molet – pianki laserowo nacinane, z licznymi wypustkami i wgłębieniami zwiększającymi ich przewiewność, elastyczność i zdolność dopasowania do sylwetki.

Cienki materac na łóżko

Toper nawierzchniowy 180x200 cm może wyraźnie poprawić komfort snu. Czasem zakup nowego materaca znajduje się poza naszym zasięgiem, natomiast nakładki są tanie i znacznie bardziej osiągalne. Ratują sytuację również wtedy, gdy posiadamy nowiutki materac, ale zwyczajnie nie trafiliśmy z twardością i powierzchnia nie spełnia naszych oczekiwań.

Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
156 730 materacy

wyprodukowanych w 9 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim  łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 10 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz