• Parametry
  • Nakładka na materac, Topper nawierzchniowy 160x200 cm

Jeśli Twój materac, sofa lub wersalka się wypracowała, albo potrzebujesz wyrównać powierzchnię na której śpisz wybierz materac nawierzchniowy 160x200 cm. Jego zakup powinien być przemyślany i rozważony pod wieloma względami. W razie potrzeby służymy swoim doświadczeniem i poradą - wybierz jeden z naszych wygodnych materacy nawierzchniowych 160x200 cm.

Wygładzające materace nawierzchniowe 160x200 cm

Jak powinna brzmieć definicja dotycząca materaca nawierzchniowego 160x200 cm? To po prostu cienka, o grubości nie przekraczającej kilku centymetrów mata, którą nakładamy na inną powierzchnię w celu zmiany jej twardości lub w celu wyrównania jej powierzchni. Materac nawierzchniowy ma kilka zastępczych nazw jak na przykładtoper czy nakładka. Szukając odpowiedniego modelu możemy się na nie natknąć i pamiętajmy, że oznaczają one ten sam produkt. Wyjaśnijmy jeszcze raz jaką rolę pełni materac nawierzchniowy, ponieważ jest to produkt przydatny i o wszechstronnym zastosowaniu. Poza wspomnianą już zmianą twardości i wygładzeniem powierzchni nakładka zabezpiecza materac przed zniszczeniem, zabrudzeniem i nadmierną eksploatacją. Poprawi komfort i zapewni higienę podczas snu na internatowym lub akademickim łóżku. Jeżeli wynajmujemy pokój lub mieszkanie a właściciel nie godzi się na wymianę materaca, wówczas nakładka poprawi komfort naszego snu tanim kosztem. Warto mieć ją w domu gdy często przyjmujemy gości, gdy lubimy weekendowe wypady z domu na przykład pod namiot i chcemy się wygodnie wyspać. Nakładki bez dodatku utwardzających warstw możemy zrolować, nie zajmują dużo miejsca i ich przechowywanie nie sprawia kłopotów.

Jaki materac nawierzchniowy 160x200

By utwardzić powierzchnię wybierzmy nakładkę twardszą od posiadanego materaca, by zmiękczyć – bardziej miękką. W ofercie dostępne są wszystkie cztery stopnie twardości, czyli materace nawierzchniowe 160x200 cm miękkie, materace nawierzchniowe 160x200 cm średnio twarde, materace nawierzchniowe 160x200 cm twarde oraz materace nawierzchniowe 160x200 cm bardzo twarde. Mają różne wysokości i wykonane są z różnych materiałów. Poniżej przedstawimy pełną ofertę:

Wszystkie nakładki są dwustronne, możemy użytkować strony naprzemiennie i dzięki temu posłużą nam dłużej.

Cienki materac na łóżko

Różnorodność wyboru daje zawsze większe możliwości. Najliczniejszą grupę stanowią nakładki średnio twarde, które wykonane są z różnego rodzaju pianek:

  • pianka T25 – podstawowy budulec wszystkich materacy nawierzchniowych 160x200 cm, jest elastyczna, ma gęstość wynoszącą 25 kg/m3, dobrze podpiera kręgosłup, jest komfortowa i przewiewna
  • lateks – najdroższy, luksusowy, wyjątkowo trwały i odporny na wypracowanie i duże ciężary, ma gęstość wynoszącą 60 kg/m3, ma doskonałą elastyczność punktową, dobrze podpiera całą sylwetkę i kręgosłup. W budowie ma liczne mikrootwory zwiększające przewiewność lateksu. Dzięki temu nie gromadzi się w nich wilgoć, nie namnażają bakterie, grzyby i pleśń. Lateks jest bezpieczny dla alergików, nie uczula.
  • pianka termoelastyczna Visco Memory – reaguje na temperaturę i nacisk, pod wpływem ciepła ciała ogrzewa się, mięknie, staje plastyczna i pod wpływem ciężaru dopasowuje do sylwetki. Pianka Visco perfekcyjnie podpiera sylwetkę, odciąża mięśnie, stawy, niweluje uciski, dzięki czemu krew swobodnie krąży i nie drętwieją kończyny. Pianka jest antybakteryjna, antygrzybiczna i antyalergiczna.
  • pianka moletowana i pianka profilowana Visco molet – obydwie są laserowo nacinane, mają liczne wypustki i wgłębienia, które zwiększają dodatkowo ich zdolność dopasowania do sylwetki a także przewiewność. Moletowanie podbija dodatkowo ich właściwości. Pianka moletowana daje efekt mikromasażu, delikatnie stymulując krążenie krwi.

Właściwości utwardzające materac nawierzchniowy 160x200 cm posiada warstwa kokosowa oraz warstwa końskiego włosia.

Mata kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Włókna są sztywne i twarde, dodatkowo przechodzą proces lateksowania, który zwiększa ich odporność na wilgoć. Mata kokosowa ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Zawdzięcza to dużej zawartości soli mineralnych we włóknach kokosa. Sole mineralne pełnią rolę ochronną przed wnikaniem chorobotwórczych drobnoustrojów do wnętrza owocu. Warstwa koksowa dobrze wentyluje materac nawierzchniowy 160x200 cm.

W nakładkach bardzo twardych dodatkowym surowcem wzmacniającym i utwardzającym jest końskie włosie. To materiał higroskopijny, warstwa dobrze wchłania nadmiar wilgoci i szybko oddaje ją do otoczenia. Końskie włosie jest naturalnym surowcem, poddanym procesowi oczyszczania z odzwierzęcych biokomponentów. Dzięki temu nie uczula i jest bezpieczne dla alergików.

Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
156 730 materacy

wyprodukowanych w 9 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim  łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 10 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz