Twoje łóżko nie gwarantuje Ci komfortowego wypoczynku? Jest Ci niewygodnie, nie możesz znaleźć odpowiedniej pozycji, miewasz nawet problemy z zaśnięciem i utrzymaniem ciągłości snu? Coraz częściej cierpisz na bóle kręgosłupa? Być może winowajcą jest Twój materac a dokładniej twardość powierzchni na której śpisz. Jest zbyt miękka. Zdarza się, że wybierając materac źle dobierzemy jego parametry lub nasze preferencje uległy zmianie i zakupiony rok temu materac nie spełnia już naszych oczekiwań. Na szczęście istnieje prosty, szybki i tani sposób na poprawę komfortu. Twardość powierzchni możemy zmienić za pomocą materaca nawierzchniowego 90x200 cm twardego.

Cienki materac na łóżko

Nakładka na materac 90x200 twarda to niedrogi zakup. Jest lekka i higieniczna. Łatwo utrzymać ją w czystości dzięki zdejmowanemu pokrowcowi, który w każdej chwili możemy wyprać lub wymienić na nowy. Materac nawierzchniowy 90x200 cm twardy wykonany jest z dwóch różnych surowców i tak naprawdę posiada dwie różne twardości na każdej ze stron. Po stronie średnio twardej znajduje się pianka poliuretanowa T25 a po stronie twardej mata kokosowa.

Mata kokosowa wykonana jest ze sprasowanych włókien łupiny orzecha kokosowego. Jest twarda i sztywna. To surowiec w 100% naturalny. Łupina kokosu zawiera sole mineralne, które mają chronić owoc przed grzybami i innymi szkodliwymi drobnoustrojami. Takie same właściwości posiada wykonana z nich mata kokosowa. Jest antyalergiczna i antygrzybiczna. Kokos zwiększa wentylację nakładki i sprawia, że organizm się mniej poci. Ewentualna wilgoć jest szybko wchłaniana i oddawana do otoczenia a nieprzyjemny zapach potu neutralizowany.

Materac nawierzchniowy 90x200 cm twardy ma 6 cm grubości. Ze względu na właściwości maty kokosowej czyli brak sprężystości należy liczyć się z możliwymi niewielkimi odkształceniami. Nie należy traktować tego jako wadę produktu lecz jako naturalny i dopuszczalny efekt użytkowania nakładki.

Przy wyborze nakładki czeka nas również wybór odpowiedniego pokrowca. Możemy pozostać przy standardowym, wliczonym już w cenę pokrowcu niepikowanym Jersey. Za dopłatą możemy wybrać jeden z pozostałych:

  • pokrowiec pikowany Tencel – skład: 51% celuloza, 49% poliester, delikatny i przyjemny dla skóry, o właściwościach antyalergicznych, wchłania nadmiar wilgoci z ciała i szybko odparowuje do otoczenia
  • pokrowiec pikowany Bamboo – skład: 80% poliester, 15% bawełna i 5% włókno kokosowe, ma właściwości termo-regulujące, wchłania pot i niweluje jego nieprzyjemny zapach, jest antyalergiczny i antygrzybiczny.
  • pokrowiec pikowany Aloe Vera – skład: 100% poliester nasączony ekstraktem z aloesu, polecany osobom o wrażliwej i delikatnej skórze, jest hipoalergiczny, stwarza przyjemne uczucie chłodu.
  • pokrowiec pikowany Silver – 100% poliester
  • pokrowiec pikowany Jersey – 100% poliester
  • pokrowiec pikowany Żakard – 75% poliester, 25% polipropylen, charakteryzuje się dużą odpornością na zniszczenia, szczególnie zaciągnięcia i mechacenie, jest trudnopalny, ma ciemny, grafitowy kolor.

Pokrowce można prać w pralce przy użyciu delikatnych środków piorących, w temperaturze 40°C. Suwak w kształcie litery „L” pozwoli na zdjęcie i wypranie pokrowca lub jego całkowitą wymianę.

Materac nawierzchniowy – zastosowanie

Zmiana twardości materaca to nie jedyna rola jaką może pełnić nakładka. Poza utwardzeniem (materac nawierzchniowy 90x200 cm twardy lub materac nawierzchniowy 90x200 cm bardzo twardy) lub zmiękczeniem (materac nawierzchniowy 90x200 cm miękki, ewentualnie materac nawierzchniowy 90x200 cm średnio twardy) powierzchni toper doskonale ją zabezpieczy przed zabrudzeniem i zniszczeniem. Dodatkowo zwiększy wysokość łóżka, co jest przydatne dla osób w podeszłym wieku, chorych lub mających problemy ze wstawaniem. Materac nawierzchniowy wygładzi powierzchnię zwiększając komfort wypoczynku naszych gości, położonych do spania w salonie. Może pełnić również rolę samodzielnego, awaryjnego materaca. Ułożony na podłodze zagwarantuje komfortowy sen.

Naszym klientom oferujemy różnorodne modele, które umożliwiają utwardzenie powierzchni: nakładka 90x200 z kokosem lub nakładka 90x200 z podwójną warstwą kokosu i końskim włosiem lub jej zmiękczenie: nakładka 90x200 miękka z podwójną warstwą pianki visco memory, nakładka 90x200 z lateksem, nakładka 90x200 z podwójnym lateksem, nakładka 90x200 z pianką moletowaną profilowaną, nakładka 90x200 z pianką profilowaną visco memory, nakładka 90x200 z pianką visco memory lub bazowa nakładka 90x200 z pianką T25. Niektóre materace nawierzchniowe nie są kupowane w celu zmiany twardości, lecz jedynie w celu ochrony materaca. Wybieramy wówczas taką samą twardość jaką posiada materac bazowy.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: