Od wielu lat rośnie świadomość problemów wynikających z braku wysokiej jakości snu. Wiemy, że odpoczynek pełni istotną rolę w funkcjonowaniu organizmu, wpływa na jego zdrowie oraz na samopoczucie. To dlatego przywiązujemy coraz większą wagę do komfortu naszego snu czyli do wygodnego łóżka. Na jego wygodę wpływa kilka czynników, od stabilnej i cieszącej oczy ramy, przez wysokiej jakości stelaż, aż po komfortowy i dopasowany do naszych potrzeb materac. Zdarza się jednak, że podczas zakupu materaca źle dobraliśmy parametry i nie spełnia on naszych oczekiwań. Czy jedynym wyjściem jest w takim razie wymiana materaca, czy warto poszukać tańszych a zarazem bardzo praktycznych rozwiązań?

Cienki materac na łóżko?

Zwrot lub wymiana materaca wiąże się często z dodatkowymi kosztami i może wymagać wiele wysiłku organizacyjnego. Warto zatem rozważyć inne opcje, które skutecznie podniosą komfort wypoczynku, są niedrogie i łatwe w realizacji. Mowa tu o zakupie materaca nawierzchniowego 90x200 cm średnio twardego. To cienki materac nakładany na wierzch materaca, który może zmienić jego twardość. Ma również dodatkowe zalety, takie jak ochrona materaca przed zniszczeniem, zabrudzeniem, wilgocią i nadmierną eksploatacją. Może również zwiększyć wysokość całego łóżka ułatwiając wstawanie osobom starszym, schorowanym lub mającym problemy z poruszaniem. Toper nawierzchniowy to praktyczne rozwiązanie. Jest lekki, przewiewny i łatwo utrzymać go w czystości. Ma zdejmowany pokrowiec, który można prać. Zapewnia to higieniczność i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Ma to szczególne znaczenie dla dzieci i osób z alergiami. Piorąc pokrowiec pozbywamy się nie tylko nieczystości lecz również chorobotwórczych drobnoustrojów. Ograniczamy ich rozwój i namnażanie. Materac nawierzchniowy 90x200 cm średnio twardy może również pełnić rolę zapasowego materaca dla gości, a w większych rozmiarach zwiększyć komfort gdy przyjmujemy ich na rozkładanej, salonowej kanapie.

Jaki materac nawierzchniowy?

Zdecydowałeś o zakupie materaca nawierzchniowego 90x200 cm średnio twardego. Opcji jest kilka. Do wyboru są różnorodne surowce wykorzystane w budowie nakładki o tej twardości:

Materace nawierzchniowe 90x200 cm średnio twarde są zawsze dwustronne, można korzystać z obu jej stron. Do grona tych średnio twardych należy zaliczyć również nakładkę o dwóch różnych twardościach średnio twardą/ twardą z pianką T25 i kokosem.

Podstawowy budulec toperów czyli pianka T25 to bazowa pianka o gęstości 25 kg/m3 zapewniająca optymalne podparcie dla sylwetki. Jest wygodna i przy zachowaniu wytycznych odnośnie użytkowania – trwała. Może występować samodzielnie, lecz w celu uzyskania różnych właściwości jest łączona z innymi surowcami. Jednym z nich jest pianka profilowana moletowana charakteryzująca się 7 strefowym profilowaniem, z licznymi wypustkami i wgłębieniami dającymi uczucie mikromasażu. Pianka jest doskonale wentylowana i dobrze dopasowuje się do kształtu sylwetki. Pianka profilowana visco memory jest nacinana w podobny sposób a profilowanie sprawia, że jest przewiewna i idealnie dopasowana do ciała. Właściwości pianki visco memory są wyjątkowe. Pianka visco reaguje na temperaturę i nacisk. Dopiero po ogrzaniu mięknie i staje się plastyczna w takim stopniu, że tworzy odlew sylwetki, która na niej leży, otula ją. Pianka visco jest przewiewna, lekka, ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Nie powoduje ucisków i wspomaga prawidłowe krążenie krwi. Szybko się ogrzewa i oddaje ciepło sprawiając dużą przyjemność nocnym zmarzluchom.

Do najwyższej jakości surowców zaliczamy lateks. Jest bardzo odporny na użytkowanie, duże ciężary i nacisk. Dzięki sprężystości szybko powraca do pierwotnej formy. Dobrze dopasowuje się do ciała. Lateks jest doskonale wentylowany dzięki licznym kanalikom w budowie. Jest antyalergiczny i antygrzybiczny. Dzięki elastyczności punktowej równomiernie podpiera całą sylwetkę.

Oferta sklepu obejmuje również materace nawierzchniowe 90x200 miękkie, materace nawierzchniowe 90x200 twarde oraz materace nawierzchniowe 90x200 bardzo twarde.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: