Za pomocą cienkiej, lekkiej nakładki szybko i łatwo zadbasz o komfort wypoczynku. Jeżeli materac, który obecnie posiadasz okazał się zbyt twardy – materac nawierzchniowy 90x200 cm miękki skutecznie zmieni jego powierzchnię. Zmiękczy ją a dodatkowo zabezpieczy materac przed zabrudzeniem i zniszczeniem.

Cienki materac na łóżko

Materac nawierzchniowy 90x200 cm miękki posiada dwie warstwy pianki termoelastycznej visco memory i ma 5 cm grubości. Jeżeli nie będzie używana regularnie z łatwością zwiniemy go w rulon i schowamy. Jest to możliwe dzięki temu, że nie posiada w budowie twardych i sztywnych surowców jak kokos – obecny w materacu nawierzchniowym 90x200 cm twardym czy podwójna warstwa kokosowa i końskie włosie – składniki materaca nawierzchniowego 90x200 cm bardzo twardego. Pianka termoelastyczna visco memory to wyjątkowy surowiec. Charakteryzuje się niezwykłymi właściwościami. Dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury i nacisku. Po ogrzaniu mięknie i staje się plastyczna. Idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, podpierając je na całej długości. Niweluje uciski, wspomagając prawidłowe krążenie krwi. Minimalizuje ryzyko powstawania bolesnych odleżyn. Pianka visco memory jest przewiewna, ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, nie uczula. Otula ciało i ogrzewa. Ta cecha spodoba się nocnym zmarzluchom, ale będzie uciążliwa dla tych, którzy się przegrzewają. Ze względu na niewielką sprężystość pianki visco memory obracanie się czy wstawanie z łóżka może być utrudnione. Należy zwrócić na to uwagę podczas zakupu nakładki dla osoby starszej o ograniczonej ruchomości. Materac nawierzchniowy 90x200 cm miękki sprzedajemy w pokrowcu niepikowanym Jersey. Za dopłatą dostępne są pozostałe opcje czyli:

  • pokrowiec pikowany Aloe Vera – nasączony ekstraktem z aloesu, delikatny i łagodny dla skóry, odpowiedni dla alergików. Przewiewny, o właściwościach antyalergicznych. Wykonany w 100% z poliestru, o gramaturze 210 gr/m2.
  • pokrowiec pikowany Bamboo – w jego skład wchodzi 80% poliestru, 15 % bawełny i 5% włókna bambusowego. Ma właściwości termoregulacyjne, absorbuje nieprzyjemny zapach potu, ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne.
  • pokrowiec pikowany Tencel – zawiera 51% celulozy co czyni go wyjątkowo przyjemnym w użytkowaniu, gramatura materiału to 220 g/m2. Pokrowiec wchłania nadmiar wilgoci z ciała a następnie uwalnia ją do atmosfery, jest antyalergiczny i antygrzybiczny.
  • pokrowiec pikowany Silver – wykonany z materiału typu Jersey o gramaturze 200 g/m2, antyalergiczny i antygrzybiczny, zapobiega rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów. Polecany dla alergików.
  • pokrowiec pikowany Żakard – 75% stanowi poliester a 25% polipropylen, pokrowiec ma grafitowy kolor. Jest odporna na zabrudzenie, zniszczenie i mechacenie. Posiada certyfikat trudnopalności. Ogranicza powstawanie bakterii i chorobotwórczych mikroorganizmów, dlatego jest produktem odpowiednim dla alergików.
  • pokrowiec pikowany Jersey – przepikowany włóknem klimatyzującym, uszyty w 100% z poliestru o gramaturze 220 g/m2. Minimalizuje ryzyko namnażania się bakterii i drobnoustrojów. Bezpieczny dla alergików.

Możliwość wymiany lub wyprania pokrowca sprawia, że nakładka jest zawsze czysta i higieniczna. Czynność tą znacząco ułatwia suwak wszyty wzdłuż krótszego i dłuższego boku. Wszystkie pokrowce można prać w temperaturze 40°C, w łagodnych środkach piorących. Nie należy używać płynu do płukania.


Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: