Najbardziej uniwersalny pod względem twardości jest materac nawierzchniowy 180x200 cm średnio twardy. Jest także najbardziej zróżnicowany pod względem użytych surowców. Dzięki niemu możemy zmiękczyć powierzchnię materaca lub wyrównać ją – ale jedynie niewielkie nierówności (nie oczekujmy, że zniweluje głębokie wgłębienia i wyrówna mocno zużytą powierzchnię wersalki lub narożnika). Nakładka na materac może także pełnić inne funkcje. Jakie? O tym poniżej.

Materac nawierzchniowy – zastosowanie

Po co kupować nakładkę na materac? Czy nie jest to niepotrzebny wydatek? W naszej opinii nie. Nie jest jednak niezbędna, dlatego warto przeanalizować wszystkie korzyści płynące z jej posiadania. Poza wspomnianą już zmianą twardości powierzchni materac nawierzchniowy 180x200 cm średnio twardy zabezpieczy materac bazowy przed zniszczeniem, przypadkowym zalaniem, potem, zanieczyszczeniem i nadmiernym zużyciem. Zwiększy higieniczność snu, gdyż łatwo utrzymać go w czystości poprzez możliwość wymiany lub wyprania pokrowca. Oczywiście nasze materace również posiadają zdejmowane pokrowce, są jednak dużo cięższe i większe i sprawią większy problem w czasie czyszczenia. Toper w mniejszym rozmiarze to dobry pomysł, gdy wysyłamy dziecko do akademika lub internatu. Materace w takich miejscach nie zawsze reprezentują wysoką jakość i odpowiednia nakładka zwiększy komfort wypoczynku. Fajnie sprawdzi się także pod namiotem, na wycieczce, w hotelu czy pensjonacie. Poza omawianą twardością do wyboru są jeszcze materace nawierzchniowe miękkie, materace nawierzchniowe twarde i materace nawierzchniowe bardzo twarde, więc każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model.

Z czego składa się materac nawierzchniowy średnio twardy?

Budowa materaca nawierzchniowego 180x200 cm średnio twardego jest bardzo zróżnicowana. Zastosowano różne surowce, które wpływają również na wysokość poszczególnych wariantów. Wśród nakładek średnio twardych zajdziemy między innymi:

Pianka poliuretanowa T25 to podstawowa pianka, z której wykonywane są nasze produkty. Jest trwała, elastyczna, dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. Dzięki dużej przewiewności nie gromadzą się w niej szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje jak roztocza czy bakterie i grzyby. Innymi właściwościami cieszy się pianka termoelastyczna visco memory. Jest miękka i doskonale dopasowuje się do ciała. Pod wpływem jego ciepła pianka mięknie i staje się bardziej plastyczna. Charakteryzuje się także doskonałą przewiewnością. Pianka jest antyalergiczna i antygrzybiczna. Kolejnym surowcem jest lateks. To niezwykła pianka, bardzo sprężysta i elastyczna a przede wszystkim odporna na duże ciężary. Szybko wraca do pierwotnej formy, nie daje się wypracować więc służy naprawdę długo. W swojej budowie posiada liczne mini otwory zwiększające przewiewność. Doskonała wentylacja i cyrkulacja powietrza sprawiają, że wilgoć jest szybko odprowadzana, w materacu nie namnażają się chorobotwórcze mikroorganizmy.

Pianka moletowana oraz profilowana pianka visco memory są laserowo nacinane. Mają liczne wypustki i wgłębienia, zwiększające ich zdolność dopasowania do kształtu ciała oraz dające efekt mikromasażu. Moletowanie zwiększa również wentylację warstwy, zapobiega wnikaniu i rozwojowi szkodliwych patogenów.

Na koniec wspomnimy jeszcze o tym, że nasze materace nawierzchniowe 180x200 cm średnio twarde posiadają zdejmowane pokrowce. Wzdłuż krótszego i dłuższego boku wszyty jest suwak ułatwiający zdejmowanie i zakładanie pokrowca. Standardowym pokrowcem, w którym sprzedajemy nasze nakładki jest pokrowiec niepikowany Jersey. Za dopłatą do wyboru są pozostałe opcje czyli:


Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: