Coraz częściej wraz z materacem klienci kupują dodatkową nakładkę, czyli kilkucentymetrowy materac nawierzchniowy. Choć jego głównym zadaniem była do tej pory zmiana twardości powierzchni, to pełni również inne funkcje. Warto go mieć w swoim domu, gdyż jest tani i praktyczny.

Materac nawierzchniowy – zastosowanie

Materac do łóżka to często spory wydatek. Ma przecież gwarantować nam komfort i wygodny sen. Ponieważ przeznaczamy na jego zakup sporą kwotę powinno nam zależeć na tym, by jak najdłużej zachował doskonałą formę. W tym celu warto zabezpieczyć go dodatkową nakładką, która zapobiegnie jego nadmiernej eksploatacji, ochroni przed wilgocią, potem, plamami i zabrudzeniem. Materac nawierzchniowy 180x200 cm miękki często kupowany jest w celu zmiękczenia powierzchni. Gdy źle trafimy z twardością lub nasze preferencje ulegną zmianie i materac przestanie być wygodny nakładka uratuje sytuację. Dzięki niej szybko i tanio zmienimy twardość powierzchni. Po czym poznać, że materac jest zbyt miękki lub zbyt twardy? Należy położyć się na wznak i wsunąć rękę pomiędzy odcinek lędźwiowy kręgosłupa a materac. Gdy luz będzie duży – materac jest zbyt twardy, gdy ledwo przeciśniemy dłoń – zbyt miękki. Poza tymi wymienionymi funkcjami, materac posłuży nam również jako dodatkowy materac dla gości lub toper poprawiający jakość powierzchni sofy lub narożnika, by było im wygodnie. Gdy Twoje dziecko często bawi się na podłodze nakładka ochroni go przed jej zimnem. Jeżeli posiadasz w domu mocno zużyty materac, z pewnością nakładka choć przez pewien czas przedłuży jego przydatność do korzystania. Dzięki toperowi – niezależnie czy będzie to nakładka miękka, czy materac nawierzchniowy średnio twardy, materac nawierzchniowy twardy czy materac nawierzchniowy bardzo twardy – zadbamy o higienę snu w akademiku, internacie, czy tymczasowym miejscu zamieszkania. Nakładkę miękką, którą łatwo zrolujemy możemy także zabrać pod namiot, na wycieczkę, do hotelu lub pensjonatu.

Materac nawierzchniowy miękki – budowa

Materac nawierzchniowy 180x200 cm miękki ma 5 cm wysokości. W jego skład wchodzi podwójna warstwa pianki termoelastycznej visco memory, włókno klimatyzujące (w przypadku pokrowców niepikowanych stanowi ono warstwę samodzielną) oraz pokrowiec.

Pianka termoelastyczna visco memory to pianka o gęstości wynoszącej około 55 kg/m3. Jest plastyczna, ale wyjątkową miękkość i zdolność dopasowania do sylwetki uzyskuje dopiero po ogrzaniu. Ciepło ciała sprawia, że pianka mięknie i daje się formować. Tworzy odlew sylwetki pod wpływem jej ciężaru, perfekcyjnie ją podpiera odciążając mięśnie i stawy oraz zmniejszając wszelkie uciski. Krew swobodnie krąży dotleniając organizm a także zabiegając drętwieniu kończyn. Pianka visco memory jest przewiewna, nie gromadzi się w niej kurz, wilgoć, nie namnażają roztocza i bakterie. Jest więc antyalergiczna, antygrzybiczna i antybakteryjna – jednym słowem bezpieczna dla użytkowników.

Pianka visco memory jest komfortowa zarówno dla dzieci jak i osób starszych. Otula ich ciało i jest delikatna dla wrażliwych części. Piankę viscoelastic stosuje się często w materacach ortopedycznych ze względu na ich właściwości antyodleżynowe. Minimalizuje ryzyko ich powstawania poprzez niewielki ucisk na naczynia krwionośne. Jest też lubiana przez zmarzluchów, gdyż szybko się ogrzewa i oddaje ciepło. Może to jednak przeszkadzać tym, którzy wolę chłodniejsze temperatury podczas snu.

Kolejnym elementem materaca nawierzchniowego 180x200 cm miękkiego jest pokrowiec. Standardowo sprzedawany jest w pokrowcu niepikowanym Jersey. Jeżeli jednak mamy chęć możemy za dopłatą wybrać jeden z pozostałych, dostępnych w naszej ofercie modeli czyli:

Wszystkie pokrowce są zdejmowane. W tym celu mają wszyty suwak w kształcie litery „L”, wzdłuż dłuższego i krótszego boku. Możemy je wyprać uzyskując na nowo czystość i higieniczność lub wymienić na nowy.

Materac nawierzchniowy 180x200 cm miękki jest łatwy w przechowywaniu, gdyż ze względu na użyte w budowie surowce możemy go zwinąć w rulon i schować w szafie lub łóżku.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: