Jesteś posiadaczem materaca, którego powierzchnia ma nieodpowiednią twardość? Jest Ci niewygodnie na zbyt miękkiej lub za twardej powierzchni? Idealnym rozwiązaniem jest zakup nakładki na materac, przy pomocy której poprawisz komfort swojego wypoczynku. Jaki toper będzie odpowiedni? Wszystko zależy od tego, co chcemy dzięki niemu osiągnąć .

Materac nawierzchniowy – budowa

W celu zmiękczenia powierzchni materaca proponujemy zakup materaca nawierzchniowego 180x200 cm miękkiego lub materaca nawierzchniowego 180x200 cm średnio twardego, które dzięki zastosowanym surowcom mają miękką i delikatną dla ciała powierzchnię. Jeżeli oczekujemy utwardzenia i usztywnienia materaca powinniśmy zdecydować się na materac nawierzchniowy 180x200 cm twardy lub materac nawierzchniowy 180x200 cm bardzo twardy. I w tym przypadku zastosowane surowce w odpowiedni sposób wpłyną na powierzchnię naszego łóżka. W tym artykule skupmy się jednak na najtwardszej nakładce z naszej oferty czyli na materacu nawierzchniowym 180x200 cm bardzo twardym.

To najcieńsza nakładka, cienki materac o wysokości zaledwie 4 cm. Wykonany jest z podwójnej warstwy maty kokosowej i końskiego włosia, włókna klimatyzującego (gdy decydujemy się na niepikowany pokrowiec) oraz pokrowca. Surowce te w takiej kombinacji dedykowane są naszym najcięższym użytkownikom. Są odporne na duże ciężary, ale przede wszystkim czynią powierzchnię twardą i dobrze podtrzymującą kręgosłup.

Mata kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Ma brązowy kolor, jest sztywna i twarda, ma zwartą strukturę. Włókna są lateksowane i sprasowane. Łupina orzecha kokosu jest bogata w sole mineralne, które w naturalny sposób chronią jego wnętrze przed wnikaniem patogenów takich jak bakterie i grzyby. Dzięki temu owoc się nie psuje. Taką samą właściwość posiadają włókna. Materac z matą kokosową jest więc antybakteryjny i antygrzybiczny. Kokos jest naturalnym surowcem, bezpiecznym dla alergików. Nie uczula.

Końskie włosie to kolejny naturalny surowiec. Pozyskiwane jest z grzywy lub ogona. Nie uczula, gdyż jest oczyszczane z odzwierzęcych biokomponentów. Mogą więc na nim spać również osoby wrażliwe na tego typu alergeny. Końskie włosie usztywnia materac nawierzchniowy 180x200 cm bardzo twardy. Dodatkowo zabezpiecza go przed wnikaniem potu do jego wnętrza oraz neutralizuje nieprzyjemny zapach potu. Ewentualna wilgoć jest szybko odparowywana do otoczenia.

Cienki materac na łóżko – zastosowanie

Omówiliśmy już główną funkcję nakładki na materac – czyli zmianę twardości powierzchni. Jednak to nie jedyna forma zastosowania topera. Przyda się w każdym domu, jest niedrogi i bardzo praktyczny. Sprawdzi się jako:

  • ochrona i zabezpieczenie materaca przed wilgocią i zanieczyszczeniem, zabrudzeniem oraz plamami
  • awaryjny materac dla gości
  • dodatkowy materac do internatu lub akademika zwiększający higienę użytkowania
  • mata do zabawy – ochroni dziecko przed chłodem podłogi

Ze względu na niewielką elastyczność i właściwie całkowity brak sprężystości materac nawierzchniowy 180x200 cm bardzo twardy może się z czasem lekko wypracować. Szczególnie w najmocniej uciskanych miejscach (na wysokości bioder, pośladków i ramion). Nie powinno mieć to jednak istotnego wpływu na komfort użytkowania. Szczególnie jeżeli będziemy regularnie obracać materac. Jego dwustronność pozwoli „odpocząć” jednej stronie w czasie, gdy korzystamy z tej drugiej.

Materace nawierzchniowe 180x200 cm bardzo twarde sprzedawane są w pokrowcu niepikowanym Jersey. Jest on wliczony w cenę nakładki. Za dopłatą oferujemy jeszcze kilka innych modeli:

Pokrowce mają wszyty suwak w kształcie litery „L”. Można je więc bez większego trudu zdjąć i wyprać lub wymienić, kiedy się zużyją. Zalecane temperatura prania to 40°C oraz łagodne środki piorące.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: