Chcesz cieszyć się snem na materacu o doskonałych właściwościach? Jeżeli powierzchnia materaca nie satysfakcjonuje Cię, jest niewygodna, powoduje duży dyskomfort, a niejednokrotnie również uciążliwe bóle to znak, że prawdopodobnie źle dobrałeś twardość swojego materaca. W tym celu, by szybko, łatwo i tanio zmienić stopień twardości materaca wprowadziliśmy do oferty nakładki na materac. Jeżeli chcesz zmiękczyć materac powinieneś wybrać materac nawierzchniowy 160x200 cm miękki lub ewentualnie materac nawierzchniowy 160x200 cm średnio twardy. Gdy Twoim celem jest utwardzenie powierzchni zdecyduj się na zakup materaca nawierzchniowego 160x200 cm twardego lub materaca nawierzchniowego 160x200 cm bardzo twardego. Każdy typ nakładki cechuje się odpowiednimi właściwościami, w zależności od surowców użytych do jej budowy.

Materac nawierzchniowy – budowa

Topery miękkie produkowane są przy wykorzystaniu podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Ten wyjątkowy surowiec delikatnie otula sylwetkę. Posiada kilka wyjątkowych cech, na które zwrócimy Państwu uwagę. Przede wszystkim należy pamiętać, że pianka visco memory może się pierwotnie wydawać twarda i sztywna. Wszystko dlatego, że mięknie i staje się plastyczna dopiero pod wpływem temperatury. Ogrzana przez ciało daje się doskonale formować i dopasowuje się do kształtu sylwetki pod wpływem jej nacisku. Tworzy niejako jej odlew. Posiada elastyczność punktową, doskonale wspiera całe ciało minimalizując uciski, odprężając mięśnie i odciążając stawy. Pianka termoelastyczna visco memory nie uczula. Jest przewiewna, nie gromadzi się w niej kurz, nie namnażają roztocza i inne chorobotwórcze mikroorganizmy. Pianka jest więc antybakteryjna i antyalergiczna. Wszystkie używane przez nas surowce posiadają atesty i certyfikaty. Pianka się nagrzewa i oddaje ciepło. Osoby marznące w nocy z pewnością docenią ten walor. Poza pianką elementem składowym topera jest również pokrowiec. Podstawowym modelem, sprzedawanym w standardzie jest pokrowiec Jersey niepikowany. Za dopłatą możemy wybrać jeden z pozostałych pokrowców:

Ważną cechą pokrowców jest możliwość ich zdejmowania. Dzięki wszytym suwakom wzdłuż krótszego i dłuższego boku (w kształcie litery „L”) możemy je wyprać lub wymienić na nowe. Temperatura prania nie powinna przekraczać 40°C. Należy również przestrzegać wytycznych dotyczących rodzaju środków piorących.

Cienki materac na łóżko – zastosowanie

Zmiana twardości to podstawowy powód zakupu materaca nawierzchniowego. Warto jednak znać i inne możliwości zastosowania tego produktu. Często wykorzystuje się je w celu ochrony i zabezpieczenia materaca przed zabrudzeniem, zmoczeniem, eksploatacją. Szczególnie materace, na które wydaliśmy sporą część naszych oszczędności powinniśmy chronić przed zużyciem. Zakup topera nie obciąża znacznie budżetu i z pewnością możemy to robić znacznie częściej niż kupować nowy materac.

Nakładka na materac jest przydatnym produktem. Spokojnie wyśpi się na niej gość, ponieważ sprawdza się w roli zapasowego materaca. Może podnieść także komfort wypoczynku na salonowej kanapie, jeżeli to właśnie tam położymy naszych gości. Nakładka miękka jest wyjątkowo łatwa w przechowywaniu. Ze względu na rodzaj materiału z jakiego jest wykonana możemy ja zrolować i schować w szafie lub pod łóżkiem. Nie używana na co dzień nie przeszkadza.

Materac nawierzchniowy 160x200 cm miękki  może posłużyć jako mata do zabawy dla dziecka, gdy ułożymy ją na podłodze dziecku będzie komfortowo i cieplej.

To także doskonały „kompan” pod namiot, do domku wczasowego, do internatu lub akademika, gdy zależy nam na większym komforcie. Przyda się nawet w hotelu, jeżeli ciężko znaleźć nam wygodne miejsce do spania poza swoim domem.

Pamiętajmy, by nie narażać nakładki na długotrwałe działanie wilgoci bo wtedy, mimo doskonałej przewiewności nie zdołamy uchronić jej przed zagrzybieniem i pleśnią.

Nakładki podnoszą także wysokość materaca bazowego. W zależności od rodzaju topera mogą ją zwiększyć o 4 do 6 cm.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: