• Jak postępować po otrzymaniu materaca

Kupiłeś/aś materac? Sprawdź jak prawidłowo postępować po otrzymaniu materaca.

Czasem na forach czytamy opinie w stylu: "mój materac śmierdzi", "zamówiłem materac w rozmiarze 160x200, a przyszedł o kilka centymetrów mniejszy", "zamawiałem miękki, a przyszedł twardy".

To problemy, które często wynikają z niewiedzy i małego doświadczenia na temat produktu. Dlatego dziś wyjaśniamy kilka faktów, które pomogą Wam w lepszym użytkowaniu naszych materacy.

1. Po odebraniu materaca od kierowcy od razu wyjmij go z folii - każdy nasz materac jest zapakowany w podwójną folię - jeśli poleży tak tydzień lub dwa to zapachy materaca (każdy materiał ma swój zapach) przesiąkną. Dlatego bardzo ważne jest jego rozpakowanie zaraz po odebraniu od kuriera. Pierwszą folię możesz ściągnąć od razu, ona chroni materac przez zabrudzeniem i uszkodzeniami. Drugą folię dopiero po umyciu rąk - nie chcesz przecież pobrudzić od razu swojego śnieżnobiałego materaca?!

2. Jak najszybciej połóż materac na płasko - przetrzymywanie długo, zwłaszcza dużego materaca, na stojąco może spowodować to, że materac zgubi wymiar - pod wpływem jego wagi (średnio 30-40 kg) i przechowywania w pionie pianka na której jest położony może ulec zmniejszeniu i okaże się materac nie jest 160x200 a 160x195 - materac wróci do swojej wielkości poprzez czas lub naciągnie, ale lepiej tego nie testować.

3. W zależności od zamówionego materaca, zwykle posiada on dwie strony. Dlatego jeśli po 7 dniach spania na jednej stronie materaca nadal odczuwasz dyskomfort, wypróbuj spanie na drugiej stronie. Pamiętaj jednak, że testowanie powinno trwać min. 7 dni. Materac, podobnie jak jego użytkownik, musi dostosować się do wagi i otoczenia.

Chcesz kupić dobry materac? Chętnie pomożemy w wyborze! Zadzwoń lub napisz do nas.