• Parametry
  • Nakładka na materac, Topper nawierzchniowy 120x200 cm

Jeśli Twój materac, sofa lub wersalka się wypracowała, albo potrzebujesz wyrównać powierzchnię na której śpisz wybierz materac nawierzchniowy 120x200 cm. Jego zakup powinien być przemyślany i rozważony pod wieloma względami. W razie potrzeby służymy swoim doświadczeniem i poradą - wybierz jeden z naszych wygodnych materacy nawierzchniowych 120x200 cm.

Nakładki na materac 120x200 cm

Oferujemy szeroki wybór materacy nawierzchniowych 120x200 cm, we wszystkich czterech stopniach twardości. Duża różnorodność wykorzystanych materiałów pozwala na dopasowanie produktu według indywidualnych preferencji. Za pomocą topera możemy utwardzić lub zmiękczyć warstwę, wygładzić i wyrównać powierzchnię. Nakładka na materac 120x200 cm może służyć jako dodatkowy, awaryjny materac dla gości, pełnić rolę maty do zabawy dla dziecka. Możemy zabrać ją po namiot, do domku wakacyjnego czy nawet do hotelu, jeżeli akceptujemy tylko konkretny typ podłoża do snu. Materac nawierzchniowy 120x200 cm sprawdzi się także w internacie oraz akademiku, gdzie niejednokrotnie jakość materacy pozostawia wiele do życzenia. Z toperem łatwiej zachować podstawową higienę.

Warto zaopatrzyć się w toper również wtedy, gdy mamy nowy materac i chcemy go uchronić przed zabrudzeniem, zniszczeniem lub nadmierną eksploatacją. Wymiana nakładki jest znacznie szybsza, łatwiejsza i tańsza niż wymiana całego materaca. Nakładki mają zdejmowane pokrowce, które możemy samodzielnie wyprać lub oddać do pralni.

Jaki materac nawierzchniowy 120x200 cm?

Od czego zależy wybór konkretnego rodzaju materaca nawierzchniowego? Oczywiście od efektu jaki chcemy osiągnąć. By zmiękczyć posiadany materac, należy zakupić nakładkę miękką, by go utwardzić - nakładkę twardą lub bardzo twardą. Gdy chcemy mieć uniwersalną nakładkę, najlepiej sprawdzi się ta ze średnio twardą powierzchnią. Przypadnie do gustu większości użytkowników, ma również największy wybór jeżeli chodzi o typ surowca, z którego jest wykonana. Nakładki mają różną wysokość, jeżeli jest ona istotna, należy sprawdzić ten parametr przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Będziemy musieli również podjąć decyzję co do rodzaju pokrowca. Do wyboru jest kilka o różnych właściwościach.

Przechowywanie materacy nawierzchniowych 120x200 cm (bez dodatku kokosu i końskiego włosia) jest banalnie proste. Wystarczy zwinąć je w rulon i schować w szafie lub pod łóżkiem.

Cienki materac na łóżko

Różnorodność użytych materiałów jest widoczna szczególnie w przypadku materacy nawierzchniowych obustronnie średnio twardych. Wśród nich wyróżniamy topery wykonane z:

Dostępna jest również nakładka 120x200 cm twarda/średnio twarda (H3/H2) z pianki T25 i kokosu (6 cm), nakładka 120x200 cm miękka (H1) z podwójnej pianki termoelastycznej Visco Memory (5 cm) oraz nakładka 120x200 cm bardzo twarda (H4) z podwójnej warstwy kokosowej i końskiego włosia (4 cm).

Pianka T25 czyli podstawowy surowiec materacy nawierzchniowych 120x200 cm średnio twardych, to pianka elastyczna i sprężysta, o gęstości wynoszącej 25 kg/m3. Cechuje się dobrą przewiewnością oraz zapewnia wygodny sen.

Pianka termoelastyczna Visco Memory reaguje na temperaturę i nacisk. Pod wpływem ciepła ciała mięknie i dzięki plastyczności perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu sylwetki pod jej naporem. Pianka ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Nie gromadzi się w niej kurz i nie namnażają roztocza. Pianka nie uczula i jest bezpieczna dla alergików. Otula ciało śpiącego delikatnie je ogrzewając.

Po przeciwnej stronie znajduje się lateks, najdroższy i najbardziej ekskluzywny materiał. Cechuje się dużą sprężystością i odpornością na wypracowanie. Jest trwały. W budowie ma liczne mikrootwory, które zwiększają jego zdolność dopasowania do sylwetki a przede wszystkim zwiększają jego przewiewność. Dzięki temu w materacu nie gromadzi się wilgoć i nie namnażają szkodliwe drobnoustroje jak bakterie, grzyby czy pleśń.

W ofercie występują również nakładki z pianką profilowana molet i pianką profilowaną Visco Memory. Ogólne cechy tych surowców już opisaliśmy, nadmienimy tylko, że profilowanie to inaczej laserowe nacinanie pianki. Dzięki temu zyskują one jeszcze lepszą wentylację oraz lepiej dopasowują się do ciała. Materiały mają liczne wypustki i wgłębienia, użytkownik ma również odczucie mikromasażu stymulującego krążenie krwi.

Materace nawierzchniowe 120x200 cm twarde oraz materace nawierzchniowe 120x200 cm bardzo twarde mają w swojej budowie warstwę kokosową oraz warstwę końskiego włosia. Warstwa kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Jest sztywna i twarda, ma właściwości antybakteryjne, nie gromadzą się w niej grzyby i pleśń. Mata koksowa jest odporna na wilgoć dzięki procesowi lateksowania. Końskie włosie stosowane jest w nakładkach bardzo twardych jako dodatkowa warstwa wzmacniająca. Ma właściwości higroskopijne czyli wchłania nadmiar wilgoci i natychmiast odparowuje ją do otoczenia. Warstwa jest wykonana z końskiej grzywy lub ogona, ale oczyszczona z odzwierzęcych biokomponentów, by nie uczulać.

Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
156 730 materacy

wyprodukowanych w 9 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim  łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 10 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz