Materace piankowe 90x200 cm dostępne są w kilku wariantach grubości, dzięki czemu dopasować można odpowiedni model do każdej przestrzeni i potrzeb użytkownika. Materac piankowy 90x200 cm będzie dobrym rozwiązaniem do łóżek piętrowych oraz łóżek z szufladami, gdzie ograniczona jest wysokość materaca. Materace piankowe często wykorzystywane są jako dodatkowe miejsce do spania dla gości, z racji swojej wagi – są lżejsze od modeli sprężynowych. Materace piankowe 90x200 cm to typowo dziecięce materace, bardziej plastyczne i łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Atutem jest tu brak sprężyn, wiec nawet w sytuacji gdy dziecko zamoczy materac, łatwiej będzie go wyczyścić, wysuszyć i doprowadzić go do stanu możliwego do ponownego użytkowania, niż model sprężynowy. Każdy oferowany w sklepie Sweetsen.pl materac ma pokrowiec na zamek, czyli można go zdjąć i wyprać w domowej pralce, co też bardzo pomaga w zachowaniu czystości.

Materace piankowe 90x200 cm

Materace piankowe 90x200 cm są bardzo praktycznymi rodzajami materacy. Takie modele są zdecydowanie lżejsze od tych z konstrukcją sprężynową i również występują w różnych kategoriach twardości, w zależności od dodatkowych warstw zastosowanych w budowie materaca. Materace piankowe 90x200 cm  dostępne w naszej ofercie występują we wszystkich kategoriach twardości, czyli znajdziemy wśród nich materace miękkie, materace średnio twardematerace twarde i materace bardzo twarde. Jest to rodzaj materacy najczęściej wybieranych dla dzieci, dla osób z niską wagą a także dla osób starszych, bądź jako spanie dodatkowe. W przypadku spania dodatkowego łatwiej taki materac przechować niż sztywny model sprężynowy, ponieważ można go zgiąć lub zrolować, oszczędzając miejsce. Nie dotyczy to materacy z warstwą maty kokosowej lub trawy morskiej, których zgięcie lub rolowanie spowodowałoby uszkodzenie tych warstw.

Materace piankowe 90x200 cm mogą mieć różną wysokość. Model bazowy, od którego rozpoczyna się oferta materacy piankowych to materac Prato 90x200 cm, zbudowany z pianki T25. Prosta budowa tego modelu zawiera piankę T25, owatę, czyli włókno klimatyzujące oraz pokrowiec. Model ten występuję w wersji 9 cm, w wersji 12 cm z dodatkiem pianki moletowanej czyli pianki wzbogaconej o strefy oraz w wersji 15 cm czyli tzw. wersji Max Plus, co oznacza grubszy wkład pianki. W wersji Max Plus  istnieje również opcja dodatkowej warstwy pianki profilowanej molet, materac ma wtedy 18 cm a jego pełna nazwa to materac Prato Molet Max Plus 90x200 cm.

Aby uzyskać materac piankowy 90x200 cm miękki, do modelu bazowego, czyli opartego na rdzeniu z pianki poliuretanowej, dodaje się jeszcze podwójną warstwę plastycznej pianki visco memory. Modelem takim jest materac Tunezja 90x200 cm. Jedna strona modelu Tunezja jest miękka, druga średnio twarda jak w modelu Prato.

Inne wersje materaca piankowego to materac Salerno 90x200 cm – z dodatkiem jednej warstwy pianki visco, dzięki czemu mieści się w kategorii materacy średnio twardych oraz materac Foggia 90x200 cm, w tej samej kategorii twardości , w którym zamiast pianki termoplastycznej zastosowano warstwę pianki lateks. Lateks jest bardziej sprężystym materiałem, chłodniejszym i trwalszym, mniej plastycznym niż pianka visco memory. W materacu Tulon 90x200 cm dodano lateks w podwójnej warstwie, co znacznie podnosi komfort użytkowania. Kolejny model klasyfikowany jako średnio twardy to materac Todi 90x200 cm i stanowi on połączenie dwóch rodzajów pianek – model Prato plus pianka HR wysokoelastyczna. Jest to rodzaj pianki poliuretanowej o wyższej gęstości. W przypadku modeli twardych i bardzo twardych do bazowej wersji Prato dodaje się matę kokosową pojedynczą jak w materacu Padwa 90x200 cm bądź podwójną jak w materacu Logano 90x200 cm.

Materac bez sprężyn 90x200 cm

Wśród modeli materacy bez sprężyn 90x200 cm, znajdują się materace piankowe z pianki poliuretanowej a także materace lateksowe. Materac piankowy lateksowy to takie, których rdzeń stanowi 16 cm grubości, i jest to jednolita bryła podzielona na strefy,  perforowana na całej swojej powierzchni, co zapewnia odpowiednią wentylację. Lateks jest niezwykle komfortowym ale też trwałym surowcem, odpornym na wypracowanie. Jest to surowiec bardzo mocno uniwersalny co oznacza, że sprawdzi się i dla osób lżejszych i dla osób o wysokiej wadze. Lateksowy model bazowy to materac Malmo 90x200 cm obustronnie średnio twardy. Dla alternatywy w twardościach stworzono materac Kenia 90x200 cm, który po jednej stronie ma dodatek trawy morskiej, co klasyfikuję tę stronę jako twardą. Lateksowy materac Andora 90x200 cm ma jedną stronę miękką dzięki dodatkowi podwójnej warstwy pianki visco memory i ciekawą stronę średnio twardą z profilowaną pianką molet o niejednolitej powierzchni. Jeśli jednak preferuje się powierzchnię jednolitą alternatywą dla niego będzie materac Toledo 90x200 cm, z jedną stroną miękką, drugą średnio twardą opartą na piance HR. Kolejnym wariantem lateksowym jest materac Kongo 90x200 cm o piankach w wersji molet z obu stron przy czym jedna z nich to pianka visco molet, druga klasyczna moletowana. Najtwardsza wersja lateksowego materaca Tango 90x200 cm ma z jednej strony warstwę kokosu a z drugiej podwójny kokos i końskie włosie lub trawę morską jako alternatywę dla kokosu po stronie twarej, w materacu Tango Trawa 90x200 cm.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: