Materace piankowe są jedną z najpopularniejszych grup materacy dostępnych na rynku. Powstały z myślą o najmłodszych użytkownikach, ale także o dorosłych, których waga ciała jest niska, nie przekraczająca 60 kg. Materace piankowe 80x200 cm cieszą się największą popularnością wśród rodziców, którzy wybierają materac dla dziecka. Jaki materac dla dziecka?. Dzieci w fazie rozwoju powinny mieć materac delikatnie dopasowujący się ciała. Materac nie powinien być ani za miękki, ani tym bardziej za twardy. Dla dzieci powierzchnia na której śpią, jest bardzo ważna. Jest to kwestia nie tylko komfortu ale również prawidłowego rozwoju układu kostno-szkieletowego. Ważne aby materac zaewniał odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Materace piankowe 80x200 cm, pomimo braku punktów podparcia, jaki oferują na przykłąd materace kieszeniowe, stworzą powierzchnię wystarczającą do utrzymania ciała dziecka w jednej płaszczyźnie.
Jeśli chodzi o materace piankowe dla osób dorosłych, najczęściej wybierane są one z przeznaczeniem do kamperów lub ciężarówek. Materace piankowe 80x200 cm doskonale sprawdzą się również w domu jako dodatkowe miejsce do snu, użytkowane sporadycznie np. jeśli przyjadą goście a także w domkach letniskowych użytkowanych sezonowo.
Materace piankowe 80x200 cm znajdują często zastosowanie w łóżkach piętrowych, gdzie liczy się możliwość manewru takiego materaca a także jego waga. Materace piankowe 80x200 cm są odpowiednie również do szuflad łóżek, gdzie wysokość całkowita materaca ograniczona jest wysokością szuflady.
Do takich miejsc, idealnie nadawał się będzie materac Prato 80x200 cm, który jest najniższym  z naszej oferty. Materac Prato ma 9 cm wysokości, wykonany jest z samej pianki T25 poliuretanowej, średnio twardej H2. Ten rodzaj pianki  poliuretanowej pdczas procesu produkcyjnego jest wzmocniony pęcherzykami powietrza, dzieki czemu nabiera większej odporności na wypracowanie i odkształćenia. Poliuretanowa pianka T25 nie jest mięciutkim, zapadającym się surowcem. Pianka ta wystarczająco dobrze podtrzymuje ciało o niskiej wadze. Pianka T25 jest gładkiej struktury, dobrze przepuszcza powietrze, dzięki temu osoba śpiąca nie poci się na takim materacu piankowym. Wływa to istotnie na higieniczność takiego materaca ponieważ nie namnażają się na jego powierzchni bakterie, grzyby i pleśń oraz nie gromadzi się kurz. W celu zwiększenia wysokości materaca piankowego 80x200 cm lub zmiany jego stopnia twardości stosowane są dodatkowe warstwy surowców. W materacu Padwa, który ma 10 cm wysokości , użyto maty kokosowej po jednej stronie tego modelu, w celu utwardzenia powierzchni i zmiany twardości na H3, czyli twardą. Wykorzystana mata kokosowa jest surowcem wyrównującym, pochodzenia naturalnego. Włókna łupiny kokosa zostały w tym celu mocno sprasowane i dodatkowo dla utrwalenia lateksowane, dzięki czemu możemy dłużnej cieszyć się utwardzoną powierzchnią materaca piankowego Padwa 80x200 cm. Poprzez kolejne dostępne na rynku surowce, możemy rozbudowywać podstawowy model materaca piankowego, na taki gdzie komfort snu będzie wyższy. Materac Foggia 80x200 cm jest tego doskonałym przykładem, ze względu na warstwę pianki lateks, która występuje po jednej stronie materaca. Materac Foggia nadal jest w stopniu średnio twardym H2, ma 11 cm, jego sprężystość po stronie lateksu, jest znacznie wyższa niż na piance T25. Wobec tego model materaca Foggia gwarantuje większy komfort snu, delikatnie przyjmując ciężar ciała śpiącego. Pianka lateksowa jest najczęściej wybieranym surowcem pośród klientów wybierającym materace, zarówno dla dzieci, nastolatków, czy osób dorosłych. Lateks jest też odporny na wypracowania, nie ugniata się, pianka wraca do pierwotnej formy, nawet po długim jej obciążeniu.

Materac bez sprężyn 80x200 cm

Materace bez sprężyn- nie znaczy gorsze. Różnorodność materacy w sklepie Sweetsen.pl , zarówno w wysokościach, jak również w stopniu twardości i ich wykończeniu, sprzyja kupującym przy podjęciu decyzji zakupu materacy piankowych 80x200 cm. Dla miłośników bardziej miękkich powierzchni, proponujemy materace termoelastyczne z pianką visco memory. Można wykorzystać ten surowiec, uzupełniając materac o jedną lub dwie warstwy pianki Visco Memory.
Materac Salerno 80x200 cm z pojedynczą warstwą pianki Visco Memory, nadal pozostaje w kategorii materacy średnio twardych, tylko powierzchnia materaca jest plastyczna, zapamiętująca kształty ciała. Dodatkowo pianka Visco absorbuje ciepło wydzielane przez ciało, pod wpływem którego staje się bardziej miękka i dopasowuje się idealnie do kształtu ciała, zachowując przy tym efekt pamięci kształtu. 
Drugim modelem materaca piankowego 80x200 z pianką Visco Memory w budowie materac Tunezja 80x200 cm. Pianka ta występuje w nim po jednej stronie, jako warstwa podwójna, która zmienia stopień twardości materaca na H1, czyli materac miękki. Druga strona materaca Tunezja jest średnio twarda (H2), a całkowita wysokość to 13 cm. Model ten super sprawdzi się u dzieci lubiących miękkość i otulenie, co pozwoli im poczuć się bezpiecznie.

Materac piankowy 80x200 cm

Grupą materacy piankowych 80x200 cm, dedykowanych dla osób dorosłych są materace lateksowe, których podstawa to rdzeń lateksowy o wysokości 16 cm. Materac Malmo 80x200 cm jest bazowym modelem wsród materacy lateksowych, zbudowanym z samego rdzenia. Poprze nałożenie  dodatkowych warstw pianek lub innych surowców, takich jak: kokos w materacach kokosowych, trawa morska w materacach z trawą morską, zmieniamy komfort oraz stopień twardości. Do tego typu uzupełnienia możemy wykorzystać również piankę Visco Memory, profilowany molet lub końskie włosie. Materac Tango 80x200 cm to model, gdzie jedna strona materaca jest w stopniu H3, czyli twarda, wykończona matą kokosową, a druga strona to już stopień H4, bardzo twardy z warstwą podwójnego kokosu wzmocnionego dodatkowo końskim włosiem. Zarówno kokos, jak i końskie włosie, to surowce pozyskiwane z natury. Oczyszczone i mocno sprasowane tworzą wytrzymałą matę utwardzającą. O tym jakie surowce naturalne występują w materacach pisaliśmy w naszym artykule: Naturalne komponenty we wnętrzu materaca. Samym materacom lateksowym poświęciliśmy artukuł: Materace lateksowe - opis, przegląd materacy. Zachęcamy do przeczytania i poszerzenia wiedzy w tym temacie, co z pewnością ułatwi wybór materaca dopasowanego do idnywidualnych potrzeb.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: