Materace o powierzchni 200x200 cm najczęściej wybierają osoby, które lubią mieć swoją przestrzeń podczas snu, nie zabierając jej swojemu partnerowi. Materace piankowe 200x200 cm sprawdzą się u osób, często zmieniających ułożenie ciała. Niezależnie od przyjętej pozycji, każdy odnajdzie na takim materacu wysoki komfort. Materace o dużej powierzchni świetnie sprawdzą się u rodzin z małymi dziećmi, które często wędrują do łóżek rodziców. Trzeba rozgraniczyć spośród wszystkich materacy piankowych 200x200 cm, te które sprawdzą się lepiej u osób dorosłych, w łóżkach małżeńskich i te z przeznaczeniem do miejsc mniej użytkowanych np. sezonowo lub dla gości. Wydawać by się mogło, że na materacu piankowym 200x200 cm nie można uzyskać wysokiego komfortu, nic bardziej mylnego. Wszystko zależy od wybranego modelu materaca i surowca z jakiego jest wykonany.

W ofercie Sweetsen.pl dostępne są materace piankowe z rdzeniem z pianki poliuretanowej T25 oraz takie, z bardzo komfortowym rdzeniem lateksowym.

Dla porównania:

  • materac Prato 200x200 - dwustronnie średnio twardy o wysokości 9 cm z samej pianki poliuretanowej T25 o gęstości 25 kg/m3
  • materac lateksowy Malmo 200x200 - dwustronnie średnio twardy, o wysokości 17 cm, z 16 centymetrowego rdzenia pianki lateks o gęstości 60 kg/m3.

Materac piankowy 200x200 cm lateksowy

Dla osób dorosłych z różną wagą ciała poleca się materace piankowe oparte na rdzeniu lateksowym, na który można nałożyć warstwy innych surowców w celu zmiany stopnia twardości, odczucia i zwiększenia przy tym wysokości materaca. Rdzeń lateksowy ma właściwości antyalergiczne i antybakteryjne, dodatkowo poprzez wbudowane kanaliki wentylujące nie pocimy się, na takiej powierzchni.

Materace piankowe 200x200 cm lateksowe występują w czterech stopniach twardości. Oznacza to, że znajdziemy wśród nich materace miękkie, materace średnio twarde, materace twarde oraz materace bardzo twarde.

  • materac Andora 200x200, miękki z podwójną warstwą pianki Visco memory, na średnio twardy z profilowaną pianką moletową, wysokość 24 cm.
  • materac Toledo 200x200 , miękki po jednej stronie, z podwójna warstwę pianki visco memory, i średnio twardy z pojedynczą profilowaną pianką visco molet, o wysokości 26 cm
  • materac Kongo 200x200 , dwustronnie średnio twardy z profilowaną pianką molet po jednej stronie i z profilowana pianką visco po drugiej stronie o wysokości 21 cm.
  • materac Kenia 200x200 , jedna strona twarda z wykończeniem trawy morskiej, druga średnio twarda, wysokość 18 cm.
  • materac Tango 200x200 , twardy/bardzo twardy, z podwójnym kokosem i końskim włosem po stronie bardzo twardej i kokosem po twardej, o wysokości 21 cm lub jego wariant materac Tango Trawa 200x200, z trawą morską zamiast kokosu po stronie twardej

Materace gąbkowe 200x200 cm

Materace piankowe oparte na piance T25, zawsze są dwustronne, a ich odczuwalną twardość generują nałożone surowce, zmieniając przy tym stopień twardości, tak samo jak w modelach lateksowych i sprężynowych. Pośród modeli piankowych mamy do wybory, te o twardości od miękkich po bardzo twarde:

Producenci materacy mają do wykorzystania różnego rodzaju pianki i maty utwardzające.

Pianka Visco memory jest surowcem plastycznym, zapamiętującym kształty ciała, przyjmującym ciepłotę ciała. Powierzchnia nagrzana przyjmuje większą miękkość i tworzy na powierzchni otulenie i przyjemne odczucie. Pianka lateksowa, sprężysta, odporna na wypracowanie, z licznymi mikrootworami, które zwiększają przewiewność materaca, zachowując elastyczność i zdolność dopasowania do ciała.

Materace piankowe 200x200 cm, dobrane odpowiednio do parametrów i oczekiwań, zapewnią relaks i komfort.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: