Dokonując zakupu nowego materaca, musimy podjąć decyzję jaki jego rodzaj będzie dla nas najlepszy: materac piankowy, z konstrukcją sprężyn, np. materac kieszeniowy, materac multipocketowy, materac bonellowy, a może materac lateksowy? Każdy z nich będzie odpowiedni dla innej grupy użytkowników. Skupmy się zatem na materacach piankowych 160x200 cm, opisując ich właściwości, zalety i wady. Materace piankowe 160x200 cm wyróżniają się surowcem, z którego są zbudowane, w tym przypadku jest to pianka poliuretanowa T25. Pianka ta ma gęstość 25 kg/m3, wystarczająco dobrze podpiera ciężar ciała, a dodatkowo tworzy bezpieczną powierzchnię odporną na bakterie, grzyby czy innego rodzaju drobnoustroje. Pianka T25 podczas procesu produkcji jest uzupełniana o pęcherzyki powietrza, co w rezultacie przekłada się na stabilną, dobrze trzymającą formę materaca. Materac piankowy najczęściej wybierany jest dla osób młodych, nastolatków, dzieci z niższa wagą. Nie ma jednak przeciwskazań aby z materaca piankowego 160x200 cm nie mogły korzystać również osoby dorosłe. Materace piankowe 160x200 cm występują we wszystkich czterech stopniach twardości, co sprawia, że można dokonać wyboru odpowiedniego zarówno dla użytkownika jakim będzie dziecko, jak i dla dorosłego. To jaki stopień danej strony uzyskamy, zależy od warstwy surowca wykańczającej materac. Wszystkie materace piankowe to materace dwustronne, co oznacza że obie strony materaca są użytkowe, można materac obracać i korzystać naprzemiennie i w ten sposób wydłużyć żywotność materaca. Dodatkowym atutem jest to, że można wybrac materac o dwóch różnych stopniach twardości. Materace piankowe ze względu na łatwość w manewrowaniu, niskiej wadze całego materaca, czy dowolnej wysokości są wybierane do miejsca z ograniczeniami możliwej wysokości. Materace piankowe 160x200 cm doskonale sprawdzą się przy tworzeniu miejsc do snu, w domkach letniskowych czy na antresolach, w wysuwanych szufladach z miejscem do spania, do kamperów, przyczep kempingowych, do ciężarówek.

Materac piankowy 160x200

Materace piankowe 160x200 w naszej ofercie zaczynają się od wysokości 9 cm, wszystkie są dwustronne niezależnie od wybranego modelu i stopnia twardości. Stopień twardości materaca określa surowiec, który jest ostatnią pojedynczą lub podwójną warstwą, położoną na daną stronę rdzenia materaca.

Materac Prato 160x200 cm jest to model wykonany z samej pianki T25 poliuretanowej, dwustronnie średnio twardy, o wysokości 9 cm. Ten model materaca jest bazową wersją, po nałożeniu na którą dodatkowych warstw, buduje materac z wyższym komfortem, zostając przy tym samym stopniu twardości lub go zmieniając w zależności od wykorzystanego surowca. Pozostałe materace piankowe dwustronne z powierzchnią średnio twarda:

Pianka termoelastyczna Visco Memory (2cm), w odróżnieniu od innych pianek, reaguje nie tylko na nacisk, ale również na temperaturę ciała – im wyższa temperatura tym pianka staje się bardziej miękka. Użytkując materac Salerno, z wykończeniem Visco memory, delikatnie odczuwamy zagłębienie i mamy wrażenie otulenia tym surowcem. Materac piankowy Salerno polecamy osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, bóle stawów, napięcia mięśniowe.

Pianka lateksowa (2cm) dzięki swojej dużej gęstości jest sprężysta i poprawia komfort snu. Pianka lateksowa jest odporna na wypracowania, uwolniona od nacisku, szybka wraca do swojej pierwotnej formy. W swojej budowie zawiera liczne mikrootwory wentylujące powierzchnię materaca, równomiernie podpiera ciało, jest uznawany za materiał chłodny, na którym ciało się nie przegrzewa. Dlatego materac piankowy Foggia jest polecany osobom z nadmierną potliwością. Jak wszystkie pianki jest antyalergiczny, antybakteryjny, odporny na pleśń. Nie gromadzi się w nim kurz i nie namnażają roztocza.

Materace piankowe lateksowe 160x200 cm

Odrębną grupą materacy piankowych, bardziej wygodnych, zpewniających wyższy komfort, są te oparte na rdzeniu lateksowym. Materace lateksowe 160x200 cm, sprawdzą się u osób z niższą waga, wyższą a także dla dzieci. Lateks, który stanowi rdzeń ma wysokości 16 cm, ma dużą gęstość 60kg/m3, co ma przełożenie na zwiększoną żywotność i komfort użytkowania. Lateks, który wykorzystujemy do produkcji naszych materacy jest mieszanką (80% syntetycznego i 20% naturalnego lateksu) bezpieczną dla alergików, przewiewną nie gromadzącą w swojej strukturze bakterii, grzybów i roztoczy.

Wszystkie materace lateksowe są dwustronne, występują w konfiguracji rożnych twardości, co pozwala na doskonałe dopasowanie modelu do potrzeb klienta.

Materace lateksowe Andora i Toledo mają jedna stronę materaca miękką, a drugą średnio twarda ale różnią się wykończeniem.

  • Materac Andora 160x200 – materac miękki/ średnio twardy, z podwójnym Visco z jednej strony i pianką profilowaną molet z drugiej, wysokość 24 cm
  • Materac Toledo 160x200 – materac miękki/ średnio twardy, z podwójnym Visco z jednej i pianką wysokoelastyczną HR z drugiej strony, wysokość 26 cm
Materace piankowe lateksowe 160x200 cm występują również z powierzchnią twardą.
Materace piankowe lateksowe 160x200 średnio twarde obustronnie to:
  • materac Malmo 160x200 - 17 cm, materac lateksowy podstawowy, którego budowa opiera się samym rdzeniu lateksowym
  • materac Kongo 160x200 - 21 cm, materac z rdzeniem z lateksu, jednej stronie materaca zastosowano piankę profilowana molet a po drugiej stronie piankę profilowaną Visco Molet.
Materac piankowy lateksowy 160x200 bardzo twardy po jednej stronie a twardy po drugiej to Tango, który występuje w dwóch wariantach:
  • Materac Tango 160x200 - twardy/bardzo twardy, z jednej strony z warstwą kokosu a z drugiej z podwójną warstwą kokosu i końskim włosiem, wysokość 21 cm.
  • Materac Tango Trawa 160x200 - twardy/bardzo twardy, z jednej strony z warstwą trawy morskiej a z drugiej z podwójną warstwą kokosu i końskim włosiem, wysokość 21 cm.

Wszystkie materace piankowe lateksowe  są bardzo trwałe i komfortowe.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: