Materace piankowe 140x200 cmm średnio twarde są uniwersalne i dobrze służą dla większości osób. Materac średnio twardy przewidziany jest dla osób, które nie do końca wiedzą co wybrać albo waga użytkowników nie przekracza 100 kg. Materac piankowy 140x200 cm średnio twardy zbudowany jest z pianki bazowej T25 i dodatkowych warstw, które dodatkowo wpływają na jakość i komfort snu. Materace piankowe to takie które nie posiadają wkładu sprężynowego, dlatego dla osób z wyższa wagą materac piankowy z pianką bazową T25 może być nie trwały. Dla osób dorosłych lepszym wyborem będą materace piankowe lateksowe. Lateks to materiał wysokiej klasy nie zużywa się i idealnie podpiera poszczególne części ciała.

Materac 140x200 cm piankowy, średnio twardy- opis modeli

Materac piankowy 140x200 cm średnio twardy występuje w bardzo szerokiej ofercie Sweetsen.pl. Wszystkie modele piankowe to materace dwustronne. Materac piankowy 140x200 może mieć dwie strony średnio twarde albo jedną średnio twardą a drugą np. miękką lub twardą. Materace piankowe 140x200 średnio twarde zbudowane na rdzeniu z pianki poliuretanowej T25 stanowią najbardziej obszerną ofertę materacy piankowych średnio twardych, zważywszy dodatkowo na ilość wariantów każdego modelu. Pianka T25 jest utwardzana i elastyczna dla podniesienia jej trwałości. Zapewnia anatomiczne dopasowanie się do kształtu ciała. Z naszej oferty polecamy następujące materace ze stroną średnio twardą:

  • Materac Prato 140x200 to podstawowy, dwustronny materac średnio twardy o wysokości 9cm.
  • Materac Todi 140x200 to dwustronny materac średnio twardy z pianki T25 i HR, materac ma 14 cm wysokości.
  • Materac Padwa 140x200 ma stronę średnio twardą i drugą twardą z matą kokosową lub z trawą morską (Padwa Trawa), materac ma 10 cm wysokości.
  • Materac Logano 140x200 ma stronę średnio twardą i bardzo twardą z podwójną warstwą kokosową, ma również 10 cm wysokości.
  • Materac Salerno 140x200 ma dwie strony średnio twarde z jednej ze strony występuje plastyczne wykończenie z pianki visco memory. Materac ma 11cm wysokości.
  • Materac Foggia 140x200 ma dwie strony średnio twarde, po jednej stronie jest dołożona warstwa lateksowa, przewiewna i komfortowa. Materac ma 11cm wysokości.
  • Materac Tulon 140x200 ma również dwie strony średnio twarde i 13cm wysokości, tu jak w poprzednim modelu jest lateks ale podwojona jego ilość.
  • Materac Tunezja 140x200 to model ze stroną miękką i średnio twardą, materac ma 13cm wysokości i zmiękczającą podwójną warstwę pianki visco memory.

Materace piankowe 140x200 średnio twarde opisane powyżej mogą być wyższe jeśli do nich po stronie średnio twardej dołożymy piankę profilowaną molet, która ma 3 cm grubości. Np. materac Foggia Molet 140x200 będzie miał 14cm wysokości. Dla osób szukających wyższych materacy do nazwy materaca należy dopisać określenie „max plus”. Materace posiadają wtedy wyższą o 5cm bazę z pianki T25. Materac Foggia Max Plus ma 17 cm  a materac Foggia Molet Max Plus aż 20 cm.

Materac gąbkowy 140x200 cm  lateksowy

Materac piankowy lateksowy jest trwały, odporny na odkształcenia i wysokie obciążenia. Materac na rdzeniu lateksowym jest sprężysty i elastyczny a wysoka gęstość pianki lateksowej podnosi odporność na odkształcenia i wypracowanie. Z drugiej strony materac lateksowy jest niezwykle komfortowy i odpowiednio podpiera nawet zróżnicowaną wagę dwóch osób śpiących. Materac jest też odpowiednio wentylowany, czyli w materac nie gromadzi się w jego wnętrzu wilgoć i kurz. Materace lateksowe odpowiednie są dla alergików i osób potliwych. Dobra wentylacja zachowa materac higieniczny i zapewni komfort termiczny dla użytkowników. Materace piankowe 140x200 cm średnio twarde i z wkładem lateksowym to:


Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: