Materac piankowy 100x200 cm twardy będzie miał w budowie warstwę utwardzającą. Stosowane są w tym celu materiały jak kokos i trawa morska. Materac piankowe to zawsze materace dwustronne, czyli obie strony materaca to powierzchnia nadająca się do spania, a dodatkowym atutem jest fakt, że można wybrać materac o różnych stopniach twardości po przeciwnych stronach. Obracając materac można dopasować powierzchnię spania do aktualnych potrzeb organizmu. Regularne obracanie materaca i użytkowanie obu stron wpływa także znacząco na żywotność materaca i przedłuża ją. Bazę materaca piankowego może stanowić pianka poliuretanowa T25 lub pianka lateks o grubości 16 cm.

Kokos
jako materiał utwardzający wykonany jest z włókien łupiny orzecha kokosowego. Jest to materiał lateksowany, zbity a jednocześnie zachowuje elastyczność. Kokos to naturalny surowiec mający właściwości wentylujące i antybakteryjne. Materac zyskuje na twardości a także jest chroniony przed grzybami czy drobnoustrojami.

Drugim naturalnym materiałem służącym do utwardzenia powierzchni do snu jest trawa morska. Ten materiał jest trwały i również dobrze wentylujący. Posiada delikatny zapach suchej trawy, co pomaga się wyciszyć. Dodatkowym atutem trawy morskiej są zawarte w niej sole mineralne i Jod, które uwalniają się w trakcie użytkowania. Jak wiemy Jod jest bardzo ważnym pierwiastkiem, który jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy.
Materace zawierające kokos i trawę morską są plecane dla alergików. Kokos jak i trawa morska to materiały odporne na wilgoć, nadmiar szybko uwalniana jest do otoczenia.

Materace piankowe 100x200 cm twarde są idealnym wyborem dla osób chcących uzyskać wzmocnioną powierzchnię do snu.

Piankowy materac z lateksem 100x200 cm

Materac piankowy 100x200 cm twardy z rdzeniem lateksowym to bardzo dobre rozwiązanie dla osób dorosłych z wagą przekraczającą 100kg. Lateks to materiał bardzo wytrzymały o wysokiej gęstości 60 kg/m3. Materac piankowy lateksowy zapewnia odpowiednie podparcie i utrzymanie właściwej postawy ciała. Materac z rdzeniem lateksowym jest zawsze dwustronny, możemy testować np. bezpośrednio lateks albo stronę usztywnioną trawą morską. Lateks jest materiałem, sprężystym i przystosowanym na większe obciążenia. Lateks zapewnia dobrą wentylację materaca, dlatego to odpowiedni wybór dla osób z alergią. Lateks nie uczula jest bezpieczny i nie gromadzi drobnoustrojów. Materace jakie proponujemy ze stroną twardą to:

  • Materac Kenia 100x200, to materac ze stroną twardą, użyty jest tu materiał z trawy morskiej. Druga strona materaca pozostaje lateksowa i średnio twarda. Materac ma 18cm wysokości.
  • Materac Tango 100x200, to materac ze stroną twardą jak poprzednio z dodatkiem trawy morskiej. Druga strona materaca w tym modelu będzie bardzo twarda. Aby uzyskać mocno twardą powierzchnię stosuje się podwójną warstwę kokosową z końskim włosiem. Materac pomimo mocno sztywnych materiałów nadal zapewnia wysoki komfort i elastyczność. Materiały są naturalne i zapewniające dobrą przepuszczalność powietrza. Materac ma 21 cm wysokości.

Pianka T25 w materacach z gąbki 100x200 cm

Materace piankowe twarde 100x200 cm, charakteryzują się niskim kosztem, może stanowić tańszą alternatywę dla materacy lateksowych, gdy materac ma być stosowany okazjonalnie lub w sytuacjach gdy lubimy twarde materace a waga użytkownika jest niska. Taki materac zbudowany jest na piance poliuretanowej T25. Pianka T25 zapewnia anatomiczne dopasowanie się materaca do kształtu ciała. Sam materiał jest określany jako średnio twardy i stanowi dobrą bazę do przygotowania materaca twardego. Twardy materac piankowy posiada w budowie sztywną matę. W naszych materaca można wybierać między materiałem wykonanym z kokosu lub trawy morskiej. Oba materiały są naturalne, dodatkowo trawa morska ma delikatny zapach suchej trawy co może działać relaksująco. W naszej ofercie materacy piankowych twardych 100x200 cm polecamy materac Padwa 100x200 jest dwustronny, średnio twardy na twardy. Materac Padwa 100x200 ma 10 cm wysokości. Materac ten może być wyższy o 3cm, gdy po stronie średnio twardej dołożymy profilowany materiał molet. Materac Padwa Molet 100x200 ma 13cm wysokości. Dodatkowo materac Padwa występuje w wersji max plus i odpowiednio materac Padwa Max Plus 100x200 będzie miał 16 cm wysokości a materac Padwa Molet Max Plus 100x200 aż 19 cm wysokości.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: