Materace piankowe 100x200 cm są dedykowane przede wszystkim dla dzieci. Dzieci mają niską wagę ciała, dlatego materac piankowy będzie trwały i korzystny cenowo. Materac piankowy 100x200 cm to rozmiar, który pozwoli dziecku na komfortowy wypoczynek i będzie odpowiedni w jego okresie dojrzewania. Dla najmłodszych można polecić materac Prato 100x200, to materac podstawowy, wykonany z pianki sprężystej T25. Materac ten ma 9 cm wysokości klasyfikowany jest jako materac średnio twardy. Materace piankowe 100x200 cm niskie są stosowane w łóżkach piętrowych lub gdy łóżko ma dodatkowe miejsce do snu w wysuwanej szufladzie. Materac piankowy 100x200 cm dla dziecka może być wykonany z różnego rodzaju pianek, gdzie bazą będzie właśnie pianka T25. Bardzo dobrym wyborem jest materac z warstwą pianki Visco Memory, czyli materac Salerno 100x200. Jest to materac dwustronny z jednej strony termoplastyczny, dopasowujący się do kształtu ciała i zapamiętujący go. Pianka ta staje się plastyczna pod wpływem ciepła ciała. Inna propozycja to materac Foggia 100x200 z dodatkiem przewiewnego i oddychającego lateksu. To bardzo wygodny i trwały materiał, potęgujący komfort snu. Kupując materac piankowy 100x200 cm należy też zwrócić uwagę na stopnie twardości poszczególnych modeli. Materace dzielimy na cztery kategorie: materace miękkie, materace średnio twarde, materace twarde oraz materace bardzo twarde. Materac piankowy 100x200 cm może mieć różną twardość, którą dobieramy do wagi ciała i preferencji użytkownika. Twardość materaca określamy literką H. I tak mamy materac miękki H1 przystosowany dla wagi do 60 kg, H2 przewidziany dla osób z wagą od 60-100 kg. Materace H3 i H4 są dla osób z wagą przekraczającą 100 kg ale przy materacach piankowych ich trwałość może być mniejsza im waga użytkownika bezie wyższa.
Najlepiej twardość materaca dobierać do wagi ciała ale także do własnych upodobań. Wtedy mamy gwarancję, że materac posłuży nam długie lata i będzie dobrze służył naszemu zdrowiu. Dla najmłodszych dzieci nie powinniśmy przesadzać w zbyt twardym wykończeniu materaca. Dzisiejsze pianki są na tyle mocne, że odpowiednio podpierają i utrzymują kręgosłup we właściwej pozycji. Zalecamy aby materac dla dziecka miał stronę miękką albo średnio twardą. Jeśli jednak chcemy się zdecydować na materac twardy, warto wybrać taki model, który będzie posiadał dwa stopnie twardości np. z jednej strony bezie średnio twardy a z drugiej twardy.

Materac piankowy 100x200 cm

Materace piankowe 100x200 cm mogą być też wykorzystywane przez osoby dorosłe ale należy wziąć pod uwagę to, że będzie to zakup mniej trwały niż modele na konstrukcjach sprężynowych. Jeśli osoba dorosła ma korzystać z materaca piankowego powinna wybierać te w wersji podwyższonej, oznaczane zwrotem Max Plus, dlatego, że materac mocniej się ugina pod naciskiem ciała osoby dorosłej. Polecamy np. materac Tulon Max Plus 100x200 ma 19 cm wysokości i w budowie trwały, przewiewny lateks. Inna propozycja to materac z jedną stroną twardą materac Padwa Molet Max Plus 100x200, który ma również 19 cm wysokości. Strona twarda ma w budowie sztywną matę kokosową. Kokos ma właściwości antybakteryjne i niweluje drobnoustroje, zapewnia odpowiednią wentylację, dlatego mniej się pocimy w czasie snu. Dla osób dorosłych materace bez sprężyn mogą mieć trwałą i niezawodną konstrukcję lateksową. Lateks posiada kanaliki przez, dzięki którym zapewniona jest dobra wentylacja, pianka ma wysoką gęstość, dlatego odpowiednio podpiera i nie odkształca się. Materac piankowy lateksowy to zakup ekskluzywny, niezwykle komfortowy i zapewniający najwyższą jakość snu.

Materac bez sprężyn 100x200 cm

Materac piankowy 100x200 cm w zależności jaką twardość wybierzemy będzie miał w budowie inne materiały wykończeniowe. Materac piankowy 100x200 cm dla dzieci wystarczy aby posiadał konstrukcję z bazowej pianki T25. Jest to odpowiedni materiał dla dziecka o niskiej wadze. Jak już wspominaliśmy, dla dzieci wybieramy materace ze stroną miękką lub średnio twardą. Materac miękki ma w budowie piankę plastyczną visco memory. Taka pianka jest plastyczna, reaguje na nacisk i temperaturę ciała. W materacach średnio twardych polecamy np. materac Foggia z dodatkiem przewiewnego lateksu. Materace dla dzieci łatwo przenosić i w razie potrzeby przechowywać. Materac 100x200 cm dla osoby dorosłej bez sprężyn może być wykonany z bazy lateksowej. Taka konstrukcja jest bardzo trwała i idealnie podpierająca ciało. Podstawowy model wykonany z samego lateksu ma 17 cm wysokości i jest to materac Malmo 100x200, średnio twardy. Gdy potrzebujemy twardszej powierzchni do snu możemy wybrać model z dodatkiem trawy morskiej czyli materac Kenia 100x200. Do wyboru mamy jeszcze materac twardy po jednej stronie i bardzo twardy po drugiej, czyli materac Tango 100x200. Po stronie bardzo twardej występuje połączenie kokosu i końskiego włosia. Po stronie twardej zastosowano matę kokosową lub trawę morską w materacu Tango Trawa 100x200. Wybór materacy bez sprężyn jest bardzo duży i każdy może znaleźć odpowiedni materac dla siebie uwzględniając indywidualne potrzeby i preferencje.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: