W celu ochrony materaca przed zniszczeniem lub zabrudzeniem doskonale sprawdzi się materac nawierzchniowy. Inną, tak samo istotną rolą topera jest zmiana twardości posiadanej powierzchni do spania. Jeżeli kupiliśmy materac, który okazał się zbyt miękki możemy go utwardzić za pomocą nakładki na materac 80x200 cm twardej. Poza wspomnianymi już rolami materaca nawierzchniowego warto jeszcze wspomnieć o jego właściwościach wygładzających niewielkie nierówności. Nakładka może pełnić rolę materaca awaryjnego dla gości, za jej pomocą zwiększymy także wysokość łóżka o 6 cm (w ten sposób ułatwimy wstawanie z łóżka osobom starszym lub o ograniczonej ruchomości ciała).

Cienki materac na łóżko o twardej powierzchni

Materac nawierzchniowy 80x200 cm twardy ma dwie strony przygotowane do użycia. Jedna strona jest jednak średnio twarda. Po stronie twardej nakładki znajduje się mata kokosowa, po stronie średnio twardej pianka poliuretanowa T25. To czyni produkt bardziej uniwersalnym. Toper przyda się w każdym domu. Jest tani i praktyczny. Łatwo utrzymać go w czystości dzięki zdejmowanemu pokrowcowi. Pokrowiec ma wszyty suwak w kształcie litery „L”. Można go prać w pralce. Warto jednak zapoznać się z wytycznymi odnośnie temperatury prania czy stosowania środków piorących. Ze względu na obecność maty kokosowej jego przechowanie (jeżeli nie jest stosowany na co dzień) jest nieco utrudnione. Nie powinniśmy go zginać, gdyż mogłoby to uszkodzić wspomnianą warstwę. Zadbajmy również o to, by był w pomieszczeniu suchym, nie narażony na wilgoć.

Ze względu na właściwości maty kokosowej użytkownicy materaca nawierzchniowego 80x200 cm twardego powinni wiedzieć, że po pewnym czasie mata kokosowa może się wyrobić w najbardziej obciążonych miejscach. Nie stanowi to o wadzie produktu lecz jest naturalnym skutkiem użytkowania go.

Czy materac nawierzchniowy 80x200 cm twardy jest przeznaczony dla mnie?

Jeżeli zależy Ci na utwardzeniu powierzchni twarda nakładka jest dobrym pomysłem. Dzięki macie kokosowej ma sztywną i twardą powierzchnię. Jednak to nie wszystkie jej cechy. Nakładka jest przewiewna. Mata kokosowa dobrze absorbuje nadmiar wilgoci np. przy intensywnej potliwości. Następnie szybko odparowuje ją do otoczenia. Poza tym cechuje się jeszcze właściwościami antyalergicznymi i antygrzybicznymi. Wykonana jest z łupiny orzecha kokosowego, zawiera sole mineralne zwiększające jej odporność na chorobotwórcze mikroorganizmy. Mata kokosowa jest surowcem w 100% naturalnym.

Po drugiej stronie nakładki twardej znajduje się warstwa pianki T25, która czyni ją średnio twardą. Pianka T25 to podstawowa pianka o gęstości wynoszącej 25 kg/m3, wytrzymała i komfortowa. Dobrze dopasowuje się do ciała co umożliwia kręgosłupowi przybranie naturalnej pozycji.

Oferta naszego sklepu obejmuje nakładki we wszystkich stopniach twardości czyli materac nawierzchniowy 80x200 cm miękkimaterac nawierzchniowy 80x200 cm średnio twardy, materac nawierzchniowy 80x200 cm twardy i materac nawierzchniowy 80x200 cm bardzo twardy, które wykonane są z różnorodnych surowców. Strona miękka uzyskiwana jest tak jak zawsze poprzez zastosowanie podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Materace nawierzchniowe o średnio twardej powierzchni wykonane są z pianki T25, pojedynczej warstwy pianki visco memory, pianki profilowanej moletowanej lub lateksu. Nakładka bardzo twarda posiada dwie warstwy maty kokosowej oraz końskie włosie.

Posiadamy również duży wybór pokrowców na materac nawierzchniowy 80x200 cm twardy. Poza podstawowym czyli pokrowcem niepikowanym Jersey klienci mogą wybrać pokrowiec:

  • pokrowiec pikowany Aloe Vera – nasączony ekstraktem z aloesu, delikatny i przyjemny dla skóry, nawet tej wyjątkowo wrażliwej.
  • pokrowiec pikowany Bamboo – z włóknami bambusa, dzięki którym posiada właściwości termoregulacyjne, jest antyalergiczny i antygrzybiczny, absorbuje nieprzyjemny zapach potu.
  • pokrowiec pikowany Tencel – zawiera 51% celulozy, co czyni go produktem delikatnym dla skóry, ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, wchłania nadmiar wilgoci i odparowują ją do otoczenia.
  • pokrowiec pikowany Jersey – wykonany w 100% z poliestru, ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne
  • pokrowiec pikowany Żakard – trwały, trudnopalny, odporny na zaciągnięcia i mechacenie, ma ciemnoszary kolor, jest polecany alergikom, minimalizuje do minimum rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów.
  • pokrowiec pikowany Silver – uszyty z materiału typu Jersey, bezpieczny dla alergików.

Wszystkie pokrowce mogą być prane w temperaturze 40°C. Wzdłuż krótszego i dłuższego boku mają wszyty suwak, który umożliwia zdejmowanie i zakładanie go na nakładkę lub tradycyjny.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: