Podstawowym zadaniem nakładki 80x200 cm średnio twardej jest zmiana twardości materaca. Jednak to nie wszystko. Materac nawierzchniowy to produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Zabezpiecza materac przed zabrudzeniem, zniszczeniem, zawilgoceniem. Możemy zabrać ją ze sobą w podróż, na wycieczkę, może posłużyć również jako zapasowy materac, gdy zaskoczy nas duża liczba gości. Materac nawierzchniowy 80x200 cm średnio twardy występuje w kilku różnych wariantach, z zastosowaniem różnorodnych surowców.

Jaki materac nawierzchniowy 80x200 cm średnio twardy wybrać?

Wszystkie materace nawierzchniowe 80x200 cm średnio twarde są dwustronne. Oznacza to, że można użytkować zarówno jedną jak i drugą stronę. Do wyboru jest:

Topery nawierzchniowe 80x200 cm średnio twarde z obu stron, mogą być stosowane w łóżkach z regulowanym stelażem. Ich budowa sprawia, że są na tyle elastyczne, że nie szkodzi im lekkie zginanie w trakcie zmiany pozycji stelaża. Wszystkie nakładki są hipoalergiczne, ryzyko wystąpienia uczulenia jest minimalne. Poszczególne surowce charakteryzują się jednak indywidualnymi cechami.

Cienki materac na łóżko 80x200 cm średnio twardy

Wśród surowców wykorzystanych do budowy średnio twardego materaca nawierzchniowego 80x200 cm wykorzystywane są wysokiej jakości materiały. Podstawą większości oferowanych przez nas nakładek jest pianka poliuretanowa T25. To pianka o gęstości wynoszącej 25 kg/m3. Charakteryzuje się właściwościami antyalergicznymi, antygrzybicznymi, dobrze wspiera sylwetkę, jest wytrzymała i elastyczna. Wśród pozostałych surowców znajdują się między innymi:

  • lateks – bardzo komfortowy i trwały surowiec, wyróżnia się wyjątkową sprężystością, jest odporny na duże obciążenia, szybko odzyskuje pierwotny kształt. Lateks jest antyalergiczny i antygrzybiczny. Dzięki licznym kanalikom w budowie jest przewiewny, a dobra wentylacja podnosi jego właściwości hipoalergiczne. W materacu nie gromadzi się wilgoć, nie namnażają bakterie, roztocza.
  • pianka termoelastyczna visco memory – pianka visco memory reaguje na temperaturę, pod jej wpływem mięknie i staje się plastyczna. Dopasowuje się do kształtu sylwetki poprzez jej nacisk. Pianka termoplastyczna jest delikatna dla ciała, nie powoduje ucisków, krew swobodnie krąży. Z tego względu jest często wykorzystywana w materacach ortopedycznych, gdyż zmniejsza ryzyko powstawania odleżyn. Doskonałe dopasowanie do sylwetki sprawia, że pianka visco podpiera ją idealnie na całej długości. Pianka otula sylwetkę i ogrzewa ją, jest to właściwość doceniana przez osoby marznące w nocy. Może być jednak uciążliwa dla osób o nadmiernej potliwości. Dzięki swoim cechom podpiera nawet trudno dostępne miejsca jak lędźwie
  • pianka moletowana profilowana - posiada7 strefowe profilowanie, dzięki licznym wypustkom i wgłębieniom doskonale wentyluje materac. Ma dużą gęstość przez co jest odporna na większe obciążenia. Dzięki właściwościom mikromasującym wspomaga prawidłowe krążenie krwi. Nierówna struktura pianki umożliwia lepsze dopasowanie powierzchni do ciała.
  • profilowana pianka visco memory – podobnie jak tradycyjna pianka visco reaguje na temperaturę i nacisk, posiada jednak liczne wypustki i wgłębienia umożliwiające jeszcze lepsze dopasowanie do kształtu sylwetki. Ma 7 stref twardości, jest przewiewna, antyalergiczna i antygrzybiczna.

Materac nawierzchniowy 80x200 cm średnio twardy przyda się w każdym domu. Jest łatwy w przechowywaniu. Utrzymanie go w czystości nie sprawia problemów. Wystarczy rozsunąć wbudowany zamek i wyprać pokrowiec. Dzięki toperowi materac główny będzie mniej eksploatowany i dłużej zachowa swoje właściwości.

W ofercie również materace nawierzchniowe 80x200 cm miękkie, materace nawierzchniowe 80x200 cm twarde i materace nawierzchniowe 80x200 cm bardzo twarde.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: