Twoje łóżko ma zbyt twardą powierzchnię do spania? Możesz ją zmiękczyć za pomocą miękkiej nakładki na materac 80x200 cm. Zakup nie obciąży Twojego budżetu i łatwo oraz szybko zadbasz o właściwy komfort wypoczynku. Materac nawierzchniowy 80x200 cm miękki to produkt o standardowym rozmiarze, a ze względu na swoją budowę jest łatwy w przechowywaniu.

Toper na łóżko 80x200 cm miękki – budowa

Materac nawierzchniowy 80x200 cm miękki wykonany jest zawsze z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Taka kombinacja to jedyny sposób by otrzymać powierzchnię o takim stopniu twardości. Jedna warstwa pianki viscoelastic daje średnio twardą powierzchnię. Jakimi cechami charakteryzuje się ten surowiec? Pianka termoelastyczna visco memory jest plastyczna i elastyczna, jednak mało sprężysta. Dopasowuje się do kształtu sylwetki kiedy zostanie przez nią ogrzana. Temperatura sprawia, że jej struktura mięknie, ciało się w niej zapada. Pianka visco memory otula sylwetkę, niweluje uciski i równomiernie podpiera kręgosłup, ramiona, biodra, od głowy aż po palce u stóp, doskonale odciążając stawy i mięśnie. Jest miękka, przyjemna w dotyku. Charakteryzuje się elastycznością punktową. Należy pamiętać, że w chłodnym otoczeniu twardnieje.

Pianka termoelastyczna ma właściwości antyalergiczne, antygrzybiczne. Jest bezpieczna dla dzieci i osób wrażliwych na alergeny, gdyż w jej wnętrzu nie gromadzą się chorobotwórcze mikroorganizmy, kurz, nie namnażają roztocza. Pianka termoelastyczna jest przewiewna, dobrze wentylowana co dodatkowo zwiększa jej cechy antyuczuleniowe.

Dla kogo miękka nakładka 80x200 cm?

Miękka nakładka 80x200 cm ze względu na swoją dużą plastyczność może się wypracować pod wpływem bardzo dużego ciężaru. Jednak jeżeli klientowi zależy na dużym zmiękczeniu powierzchni, taka nakładka będzie dobrym wyborem. Trzeba tylko pamiętać, że może być konieczna jej szybsza niż przy innych twardościach wymiana. Nakładki miękkie ze względu na właściwości są zazwyczaj polecane osobom lekkim. Są doskonałe np. dla drobnych osób starszych, których ciało jest wrażliwe na wszelkie uciski lub maja problemy z krążeniem. Również osoby spędzające wiele czasu w łóżku powinny rozważyć tą opcję. Miękkie nakładki to opcja także dla dzieci.

Sklep Sweetsen.pl oferuje materac nawierzchniowy 80x200 cm miękki dwustronnie. Ma 5 cm grubości. W jej skład wchodzą dwie warstwy pianki visco memory, włókno klimatyzujące oraz pokrowiec (w standardzie jest pokrowiec niepikowany Jersey, za dopłatą pozostałe opcje m.in. pokrowiec pikowany Jersey, pokrowiec pikowany Bamboo, pokrowiec pikowany Tencel, pokrowiec pikowany Silver, pokrowiec pikowany grafitowy Żakard lub pokrowiec pikowany Aloe Vera). To oczywiste, że materac nawierzchniowy wpływając na komfort wypoczynku przyczynia się również do lepszej jakości snu a przez to także dobrego samopoczucia, zwiększonej energii i pozytywnego nastroju.

Do czego służy nakładka 80x200 cm?

Ten konkretny rozmiar najczęściej trafia na dziecięce łóżka lub do osób śpiących solo. Może nie tylko zmiękczyć powierzchnię, ma również inne zastosowanie. Nakładka na materac 80x200 cm miękka zwiększa wysokość materaca, zabezpiecza go również przed zabrudzeniem, zniszczeniem i wilgocią. Jest łatwa do utrzymania w czystości dzięki zdejmowanemu pokrowcowi. Pokrowiec ma suwak w kształcie litery „L” wszyty wzdłuż krótszego i dłuższego boku. Możemy go wrzucić do pralki i po wysuszeniu ponownie założyć.

Nakładkę możemy zabrać ze sobą w podróż, pod namiot, mimo niewielkiej grubości może posłużyć jako awaryjny, zapasowy materac, gdy odwiedzi nas duża liczba gości. Czasem służy również jako podkładka, mata do zabawy dla dzieci. Ilość zastosowań jest naprawdę duża i warto posiadać taką nakładkę w domu. Jeżeli aktualnie nie będzie potrzebna, można ją zwinąć w rulon i schować w szafie lub schowku na pościel.

W naszej ofercie znajdą Państwo również nakładki o innej twardości, między innymi materac nawierzchniowy 80x200 cm średnio twardy, materac nawierzchniowy 80x200 cm twardy a materac nawierchniowy 80x200 cm bardzo twardy. O zróżnicowanych wysokościach od 4 do 6 cm i zróżnicowanych surowcach: z lateksu, z pianki visco memory, pianki moletowanej profilowanej, pianki profilowanej visco memory, z maty kokosowej, z końskiego włosia.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: