Materac nawierzchniowy to cienka nakładka, której głównym celem jest ochrona materaca przed zniszczeniem a także zmiana twardości powierzchni łóżka. Przy jej pomocy zwiększymy również wysokość materaca, co w rezultacie ułatwi wstawanie z łóżka osobom starszym, schorowanym i mającym problemy z ruchem i aktywnością fizyczną. Nakładka na materac 80x200 cm bardzo twarda i wszystkie pozostałe twardości chronią materac przed nadmierną eksploatacją, wilgocią, przypadkowym zalaniem. Koszt zakupu materaca nawierzchniowego jest niewielki. Nakładka jest lekka i łatwo utrzymać ją w czystości poprzez możliwość zdjęcia i regularnego prania pokrowca.

Jaki materac nawierzchniowy 80x200 cm wybrać?

To, jaką nakładkę wybierzemy zależy od tego jakie zadanie ma spełnić. Osoby ciężkie, które chcą utwardzić materac powinny rozważyć zakup materaca nawierzchniowego 80x200 cm bardzo twardego. Mocno usztywni on powierzchnię, gdyż jest wykonany z podwójnej warstwy maty kokosowej i końskiego włosia. Ma tylko 4 cm wysokości. Dzięki wykorzystanym w budowie surowcom posiada takie cechy jak odporność na rozwój szkodliwych mikroorganizmów, jest więc antyalergiczny i antygrzybiczny. Mata kokosowa wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego czyli surowców w 100% naturalnych. Jest przewiewna i dobrze wentylowana, zapobiega nadmiernej potliwości a ewentualny nadmiar wilgoci szybko wchłania i odparowuje do otoczenia, neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Końskie włosie dodatkowo usztywnia i stabilizuje materac nawierzchniowy, a także zwiększa jego przewiewność. Pozyskiwane jest z końskiej grzywy lub ogona, następnie oczyszczane z wszystkich odzwierzęcych biokomponentów by uczynić je bezpiecznym dla alergików. Końskie włosie dobrze wchłania i odprowadza wilgoć, znajduje się tylko po jednej stronie nakładki. Jest ona jednak ze względu na podwójną warstwę kokosową obustronnie bardzo twarda.

Czy materac nawierzchniowy 80x200 cm bardzo twardy jest dla mnie?

Osoby, których waga przekracza 120 kg lub chcą mocno utwardzić powierzchnię będą zadowolone z właściwości materaca nawierzchniowego 80x200 cm bardzo twardego. Należy jednak brać pod uwagę i inne cechy tego typu nakładki jak na przykład brak elastyczności i sprężystości. Toper jest sztywny i nie dopasowuje się do kształtu ciała tak jak pozostałe typy. Po pewnym czasie może się również wyrobić w strategicznych miejscach takich jak biodra czy ramiona, czyli tam gdzie są najintensywniej uciskane. Jest to zjawisko ujęte w specyfikacji produktu. By je zmniejszyć warto regularnie obracać materac.

Materac nawierzchniowy 80x200 cm bardzo twardy skutecznie zmienia poziom twardości materaca. Poza tą opcją klienci mogą wybrać również nakładkę miękką, średnio twardą lub twardą. Wszystko zależy od ich wagi i tego, co chcą dzięki niej osiągnąć. Czy ma jedynie chronić i zabezpieczyć materac czy zmienić twardość użytkowanej powierzchni, zmiękczyć ją czy utwardzić.

Cienki materac na łóżko

Właściwości nakładki bardzo twardej już opisaliśmy. Teraz zachęcamy do zapoznania się z krótkim opisem pozostałych toperów dostępnych w naszym sklepie. Materac nawierzchniowy 80x200 z podwójną warstwą pianki visco memory to produkt o miękkiej powierzchni. Oferta materacy nawierzchniowych średnio twardych jest bardziej zróżnicowana, ich powierzchnia uzyskiwana jest przez zastosowanie takich surowców jak: pojedyncza warstwa pianki visco memory, lateks, pianka T25, pianka profilowana moletowana, profilowana pianka visco memory. Materac nawierzchniowy twardy posiada z jednej strony piankę T25 (H2) a z drugiej warstwę kokosu (H3).

Poza twardością nakładki i zastosowanymi surowcami pozostaje jeszcze wybór pokrowca. W standardzie sprzedawane są z pokrowcem niepikowanym Jersey. Za dopłatą możliwe są dodatkowe opcje:

Pokrowce mają wszyty zamek w kształcie litery „L”, wzdłuż dłuższego i krótszego boku. Można je prać w pralce, w temperaturze 40°C. Pozwoli to utrzymać materac w czystości.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: