Jeżeli Twoje miejsce do spania nie zapewnia Ci należytego komfortu z powodu źle dobranej twardości lub powierzchnia łóżka jest już mocno wyeksploatowana, możemy kupić niedrogą nakładkę na materac i dostosować go do swoich potrzeb i oczekiwań. Do wyboru są cztery twardości czyli materac nawierzchniowy 200x200 cm miękki, materac nawierzchniowy 200x200 cm średnio twardy, materac nawierzchniowy 200x200 cm twardy i materac nawierzchniowy 200x200 cm bardzo twardy. Przy pomocy nakładki miękkiej i średnio twardej zmiękczymy powierzchnię, przy pomocy tej twardej i bardzo twardej – utwardzimy. Topery są przydatnym produktem w każdym domu, maja bowiem wiele różnorodnych zastosowań.

Cienki materac na łóżko – przeznaczenie

Materac nawierzchniowy to nie tylko zmiana twardości. Przy jego pomocy zwiększymy komfort wypoczynku. Toper wyrówna powierzchnię i złagodzi nieduże nierówności. Warto posiadać go, gdy śpimy w salonie na rozkładanym narożniku lub tapczanie, ponieważ nakładka zniweluje nam łączenia obecne na tego typu powierzchniach. Nakładka zabezpieczy także nasz nowy materac przed zabrudzeniem oraz zniszczeniem, zapobiegnie plamom i wnikaniu wilgoci do wewnątrz materaca bazowego. Pozwoli utrzymać czystość i higienę. Ponieważ pokrowce – zarówno na materacach jak i toperach – są zdejmowane dzięki suwakowi w kształcie litery „L” wypranie ich nie sprawia kłopotu. Nakładkę łatwo wyczyścić, dzięki czemu dłużej możemy cieszyć się jej licznymi zaletami. Toper 200x200 twardy i toper 200x200 bardzo twardy wykonane są z surowców, których nie powinniśmy rolować i składać, dlatego zabranie ich ze sobą w podróż (zwłaszcza przy dużych rozmiarach) nie jest możliwe. Inaczej wygląda to w przypadku toperów 200x200 miękkich i toperów 200x200 średnio twardych, które z racji miękkości i zastosowanych w budowie materiałów zwiniemy w rulon. Łatwo je przechowywać i zabranie ich ze sobą pod namiot, do pensjonatu czy hotelu jest już znacznie prostsze. Nakładka na materac, w każdej twardości, może być wykorzystana jako mata do zabawy dla dziecka a także, z uwagi na dużą różnorodność rozmiarów jako produkt zwiększający higienę korzystania z łóżka w akademiku, internacie lub wynajmowanym mieszkaniu. Warto o tym pomyśleć. Szczególnie gdy trafimy na mocno zużyty materac, który nie zapewni odpowiedniego komfortu w czasie nocnego wypoczynku. Nakładka na materac to produkt, w który warto zainwestować. Jeżeli nie wykorzystamy go w żaden z powyższych sposobów, może przekona nas możliwość wykorzystania topera jako zastępczego materaca dla gości.

Materac nawierzchniowy 200x200 cm twardy jest dwustronny i jako jedyny posiada dwie różne twardości na każdej ze stron.

Materac nawierzchniowy – budowa nakładki twardej

Materac nawierzchniowy 200x200 cm twardy zbudowany jest po stronie średnio twardej z pianki poliuretanowej T25 a po stronie twardej z warstwy kokosowej. Ma 6 cm wysokości. Każdy surowiec, z którego jest wykonany posiada odmienne właściwości. Oto one:

  • pianka poliuretanowa T25 – pianka o gęstości 25 kg/m3 zapewniająca dobre podparcie sylwetki i kręgosłupa. Odporna na użytkowanie przy właściwym korzystaniu. Jest nietoksyczna. Nie uczula, ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Jest miękka i komfortowa
  • mata kokosowa – warstwa usztywniająca i utwardzająca materac. Kokos jest naturalnym surowcem. Mata powstaje z włókien łupiny orzecha kokosowego, które mają sztywną i twardą strukturę. Są lateksowane i sprasowane. Warstwa kokosowa ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Zawdzięcza je obecnym w łupinie solom mineralnym, naturalnie chroniącym wnętrze kokosu przed wnikaniem chorobotwórczych patogenów. Warstwa kokosowa jest antyalergiczna. W jej wnętrzu nie gromadzą się patogeny, nie uczula. Jest przewiewna i dobrze odprowadza wilgoć.

Materac nawierzchniowy 200x200 cm twardy sprzedawany jest standardowo w pokrowcu niepikowanym Jersey. Jest wliczony w cenę. Posiadamy jeszcze inne, wysokiej jakości pokrowce, które można otrzymać za dodatkową opłatą:

Pokrowce możemy prać. Zalecana temperatura to 40°C. Należy stosować łagodne środki piorące.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: