Cienki toper nakładany na materac bazowy to praktyczny i tani produkt przydatny w każdym domu. Jego wysokość mieści się w przedziale od 4 do 6 cm, w zależności od twardości i użytych surowców. Oferta obejmuje cztery twardości czyli materace nawierzchniowe 200x200 cm miękkie, materace nawierzchniowe 200x200 cm twarde i materace nawierzchniowe 200x200 cm bardzo twarde. Najliczniejszą grupę stanowią jednak materace nawierzchniowe 200x200 cm średnio twarde. Jest kilka opcji do wyboru. Różnią się wysokością i użytymi w budowie materiałami.

Materace nawierzchniowe 200x200 cm średnio twarde – budowa

Podstawowym budulcem materacy nawierzchniowych 200x200 cm średnio twardych jest pianka poliuretanowa T25. Toper wykonany tylko z tej pianki ma 6 cm wysokości i charakteryzuje się elastycznością i przewiewnością. Dobrze podtrzymuje sylwetkę, jest antybakteryjny i antygrzybiczny jak wszystkie pianki. Dopasowuje się do kształtu sylwetki. Często jest łączona z innymi surowcami:

Wśród toperów średniej twardości znajduje się także nakładka 200x200 z podwójnej pianki lateksowej ( wysokość 5 cm). Posiadamy jeszcze jeden toper o dwóch różnych twardościach czyli materac nawierzchniowy 200x200  średnio twardy/twardy (6 cm wysokości) z kokosem po jednej stronie i pianką T25 po drugiej.

Pianka termoelastyczna visco memory to wyjątkowy surowiec. Dopasowuje się do ciała pod wpływem jego ciepła i ciężaru. Pianka po ogrzaniu mięknie, staje się plastyczna i otula sylwetkę odciążając mięśnie, stawy i usprawniając przepływ krwi. Doskonale podpiera kręgosłup niosąc ulge osobom, które skarżą się na dolegliwości z jego strony. Jest przewiewna, antyalergiczna i antygrzybiczna.

Pianka moletowana jest trwała, odporna na użytkowanie. Laserowo nacinana ma liczne wypustki i wgłębienia umożliwiające jeszcze lepsze dopasowanie do sylwetki, a także zwiększające przewiewność warstwy. Ma właściwości mikromasujące, choć niewyczuwalne – podnoszą komfort wypoczynku. Podobne cechy dzięki moletowaniu zyskuje profilowana pianka visco memory.

Lateks to ekskluzywny surowiec, jeden z najdroższych na rynku. W budowie posiada liczne mikro otwory wentylujące materac, zapobiegające zawilgoceniu surowca. Lateks jest bardzo przewiewny, ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Jego największymi walorami są przede wszystkim sprężystość i elastyczność oraz odporność na duże ciężary. Materac nawierzchniowy 200x200 cm średnio twardy wykonany z lateksu nie wypracowuje się, po odciążeniu szybko wraca do pierwotnej formy.

Cienki materac na łóżko – zastosowanie

Dlaczego warto posiadać materac nawierzchniowy 200x200 cm średnio twardy w domu? Poza możliwością zmiany twardości czyli zmiękczeniem lub utwardzeniem jej, nakładka sprawdzi się również w innym celu. Przy jej pomocy zabezpieczymy materac bazowy przed szybkim zużyciem, zapewnimy higieniczność. Toper zapobiegnie plamom, zawilgoceniu i zniszczeniu materaca. Utrzymanie nakładki w czystości nie stanowi problemu dzięki zdejmowanemu pokrowcowi. Wzdłuż krótszego i dłuższego boku ma wszyty suwak w kształcie litery „L” ułatwiający jego zdejmowanie i nakładanie. Pokrowiec można wyprać w pralce i na nowo cieszyć się jego świeżością i czystością.

Nakładka zwiększy wysokość łóżka i ułatwi wstawanie z niego tym, którzy zazwyczaj mają z ty problem. Choć 5 cm to nie tak wiele, to może zrobić różnicę. Materace nawierzchniowe w mniejszym rozmiarze sprawdzą się jako mata do zabawy dla dziecka. Jeżeli chcemy zadbać o komfort i wygodę naszej latorośli w akademiku lub internacie dokupmy toper, który poprawi jakość powierzchni łóżka i zagwarantuje mu odpowiednią higienę. Nakładka niskim kosztem, bez obciążania budżetu domowego wpłynie na poprawę warunków wypoczynku, bardzo istotnych dla młodego i uczącego się człowieka.

Poza stopniem twardości materaca nawierzchniowego 200x200 cm średnio twardego oraz zadecydowaniem o rodzaju wykorzystanych surowców czeka nas jeszcze wybór pokrowca. Standardowo sprzedajemy topery we wliczonym w cenę niepikowanym pokrowcem Jersey. Za dopłatą otrzymujemy możliwość wyboru innego modelu. W ofercie między innymi:


Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: