Oferujemy wysokiej jakości nakładki na materac, które przydadzą się w każdym domu. Te cienkie materace nakładane na bazowy materac pełnią kilka różnorodnych funkcji. Posiadamy modele w czterech stopniach twardości: materace nawierzchniowe bardzo twarde, materace nawierzchniowe twarde, materace nawierzchniowe średnio twarde i miękkie. W zależności od tego w jakim celu są nam potrzebne wybieramy odpowiedni rodzaj topera. Przy pomocy materacy nawierzchniowych 200x200 cm twardych i materacy nawierzchniowych 200x200 cm bardzo twardych utwardzimy powierzchnię materaca, a przy pomocy materacy nawierzchniowych 200x200 cm miękkich i materacy nawierzchniowych 200x200 cm średnio twardych – zmiękczymy.

Materace nawierzchniowe miękkie – budowa

Budowa materacy nawierzchniowych jest bardzo zróżnicowana. Te miękkie wykonane są z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory, włókna klimatyzującego oraz pokrowca. Włókno klimatyzujące może stanowić osobną warstwę (gdy wybierzemy pokrowiec niepikowany) lub być połączone z pokrowcem (modele pikowane).

Materac nawierzchniowy 200x200 cm miękki ma 5 cm wysokości. Charakteryzuje się lekkością, przewiewnością, miękkością. Swoje właściwości zawdzięcza surowcowi z jakiego jest wykonany czyli piance termoelastycznej visco memory.

Pianka termoelastyczna visco memory zwana również pianką „leniwą” ma niezwykłe właściwości. Początkowo dość sztywna (zwłaszcza w zimnym pomieszczeniu), po ogrzaniu mięknie. Pod wpływem ciepła ciała staje się plastyczna a pod wpływem jego ciężaru dopasowuje się do jego kształtu. Otula sylwetkę, przy okazji ją ogrzewając. Materac nawierzchniowy z pianki termoelastycznej posiada elastyczność punktową. Doskonale podpiera sylwetkę na całej długości, odciąża kręgosłup, mięśnie i wspomaga prawidłowe krążenie krwi minimalizując uciski. Pianka jest przewiewna, dobrze wentylowana. Nie gromadzi się w niej wilgoć, kurz i nie namnażają roztocza i chorobotwórcze mikroorganizmy. Jest bezpieczna dla alergików. Dzięki podwójnej warstwie materac nawierzchniowy zyskuje wyjątkową miękkość.

Cienki materac na łóżko – zastosowanie

Jak wspomnieliśmy na początku przy pomocy materaca nawierzchniowego 200x200 cm miękkiego możemy szybko i tanio zmiękczyć powierzchnię materaca, na którym śpimy. Jednak to nie jedyna przydatna funkcja tego produktu. Przy jego pomocy wydłużymy żywotność materaca chroniąc go przed nadmierną eksploatacją. To także doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią, przypadkowym zalaniem, zabrudzeniem i plamami. Utrzymanie materaca w czystości jest dzięki niemu znacznie łatwiejsze. Pranie pokrowca nie sprawia kłopotów, jego wymiana również. Z tego względu mniejsze rozmiary możemy zakupić dziecku, które wybiera się do akademika lub internatu i w ten sposób zapewnić mu większy komfort. Nakładka na materac miękka jest łatwa w przechowywaniu, gdyż daje się rolować. Zabranie jej w podróż nie sprawia kłopotu. Przyda się pod namiotem, w hotelu lub pensjonacie jeżeli ciężko nam spać na obcym łóżku. Szeroki wybór rozmiarów ułatwia dopasowanie topera do naszych oczekiwań. Nie ważne czy posłuży jako mata do zabawy dla dziecka czy produkt wyrównujący powierzchnię naszego łóżka. Materac nawierzchniowy 200x200 cm miękki zwiększy również wysokość materaca od podłogi, co ułatwi funkcjonowanie (wstawanie lub siadanie na łóżku) osobom starszym lub schorowanym i z ograniczeniami ruchowymi.

Materace nawierzchniowe 200x200 cm miękkie sprzedawane są w pokrowcu niepikowanym Jersey, który jest wliczony w cenę. Możemy także wybrać jeden z dostępnych za dodatkową dopłatą pokrowców:

Pokrowce są zdejmowane, mają wszyty suwak wzdłuż dłuższego i krótszego boku, w kształcie litery „L”. Można je prać lub wymienić na nowy, gdy już się zużyją.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: