Twardość materaca powinna być dopasowana do wagi użytkownika. Mimo wielu wskazówek możemy jednak nie być w pełni usatysfakcjonowani z dokonanego wyboru. Komfort to subiektywne uczucie, więc zdarzają się pomyłki. Czasem również nasze preferencje ulegają zmianie. Na szczęście wymiana materaca nie jest konieczna. Wystarczy dokupić nakładkę, której jedną z podstawowych ról jest właśnie zmiana twardości powierzchni. W przypadku zbyt miękkiej powinniśmy wybrać materac nawierzchniowy 100x200 cm twardy. Usztywni nam powierzchnię i nada jej twardą strukturę.

Jaki materac nawierzchniowy będzie odpowiedni?

Coraz częściej miewasz bezsenne noce i cierpi twój kręgosłup? Dokuczają Ci bóle mięśni i krzyża. Czujesz, że twoje ciało zapada się w materac i wygina w pałąk powodując dolegliwości pleców i trudności ze swobodnym oddychaniem? Prawdopodobnie powierzchnia na której śpisz jest zbyt miękka. Sprawdzisz to w prosty sposób. Wystarczy, że ułożysz się na materacu na wznak i spróbujesz wsunąć rękę pomiędzy plecy a materac. Jeżeli zrobisz to zbyt swobodnie - materac jest za twardy, jeżeli ledwo przeciśniesz dłoń – jest zbyt miękki.

Jak już wspomnieliśmy w przypadku zbyt miękkich materacy dobrym rozwiązaniem będzie zakup materaca nawierzchniowego 100x200 cm twardego. Oferujemy nakładkę dwustronną średnio twardą/twardą 100x200 cm (H2/H3). Strona średnio twarda wykonana jest z pianki T25 a twarda z maty kokosowej.

Pianka T25 to podstawowa pianka poliuretanowa o gęstości 25 kg/m3, zapewniająca dobre wsparcie dla sylwetki i kręgosłupa. Jest odporna na użytkowanie, antyalergiczna i antybakteryjna. Po drugiej stronie nakładki znajduje się mata kokosowa. Wykonana jest z włókien łupiny orzecha kokosowego, sprasowanych i lateksowanych. Włókna są sztywne i trwałe. To surowiec w 100% naturalny. Łupina orzecha jest bogata w sole mineralne, które chronią jego wnętrze przed wnikaniem chorobotwórczych drobnoustrojów. Gwarantują również właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne nakładki. Mata kokosowa jest przewiewna, dobrze wentylowana. Wchłania nadmiar wilgoci i szybko odprowadza ją do otoczenia. Niweluje nieprzyjemny zapach potu. Ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne.

Cienki materac na łóżko

Materac nawierzchniowy 100x200 cm twardy poza zmianą twardości powierzchni pełni wiele innych pożytecznych funkcji. Jedną z tych ważniejszych jest zapewnienie higieny i czystości podczas wypoczynku. Ze względu na lekkość – pranie lub wymiana pokrowca nakładki jest łatwa i szybka. Topery standardowo sprzedawane są w pokrowcu niepikowanym Jersey. Nasi klienci mogą także wybrać jeden z pozostałych sześciu, dostępnych w ofercie czyli:

  • pokrowiec pikowany Tencel – w swoim składzie posiada 51% celulozy i 49% poliestru, materiał jest przyjemny w dotyku i delikatny dla skóry. Ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Dobrze absorbuje pot i odparowuje do otoczenia. Jego gramatura wynosi 220 g/m2.
  • pokrowiec pikowany Bamboo – ma właściwości termoregulacyjne, które zawdzięcza włóknom bambusa. Ich zawartość w materiale wynosi 5%. Pozostałe składniki to w 80% poliester i 15% bawełna. Gramatura materiału to 200g/m2.
  • pokrowiec pikowany Aloe Vera – materiał został nasączony ekstraktem z liści aloesu, sprawia uczucie chłodu. Jest antyalergiczny i antygrzybiczny, przewiewny. Jest polecany osobom z alergiami. Jego gramatura to 210 g/m2.
  • pokrowiec pikowany Silver – wykonany w 100% z poliestru. Nie uczula, jest bezpieczny dla alergików. Niweluje nieprzyjemny zapach potu i ogranicza namnażanie bakterii i grzybów. Gramatura materiału to 200 g/m2.
  • pokrowiec pikowany Żakard – skład materiału znacznie różni się od pozostałych pokrowców. Jest to 75% poliestru i 25% polipropylenu. Pokrowiec posiada certyfikat trudnopalności. Jest trwały, odporny na mechacenie i zaciągnięcia oraz zabrudzenia. Ma ciemny, grafitowy kolor. Gramatura materiału to 140g/ m2.
  • pokrowiec pikowany Jersey – podobnie jak wersja niepikowana jest uszyty w 100% z poliestru, jednak przepikowany dodatkowo włóknem klimatyzującym. Ogranicza powstawanie szkodliwych mikroorganizmów. Gramatura pokrowca: 220 g/m2.

Potrzeby są różne i jeżeli chcesz wyposażyć pozostałych członków rodziny w nakładki oferujemy i inne twardości:

Oferta jest różnorodna i każdy znajdzie coś dla siebie. W razie potrzeby służymy pomocą i zachęcamy do kontaktu mailowego, telefonicznego i za pomocą czatu.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: