Oferujemy różnorodny asortyment materacy nawierzchniowych, wszystkie cztery twardości i urozmaicony wybór surowców. W zależności od potrzeb i oczekiwanego efektu dobieramy odpowiednią nakładkę. Jeżeli dokucza Ci zbyt twarda i niewygodna powierzchnia możesz ją zmiękczyć za pomocą materaca nawierzchniowego 100x200 cm miękkiego. Automatycznie zwiększy się komfort Twojego snu. By utwardzić ostatnią warstwę dostępny jest materac nawierzchniowy twardy lub materac nawierzchniowy bardzo twardy. Najbardziej zróżnicowany pod względem surowców jest materac nawierzchniowy średnio twardy, który może być wykonany z lateksu, pianki T25, pianki visco memory, pianki profilowanej moletowanej lub pianki profilowanej visco memory.

Jaki materac nawierzchniowy wybrać?

Chcesz zmiękczyć powierzchnię, uczynić ją delikatniejszą dla ciała? Miękki materac nawierzchniowy 100x200 cm spisze się doskonale. Wykonany jest z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory, włókna klimatyzującego (jeżeli pokrowiec jest niepikowany) oraz pokrowca.

Włókno klimatyzujące wzmacnia odporność materaca oraz poprawia jego wentylację. W przypadku pokrowców pikowanych jest z nimi połączone i nie stanowi samodzielnej warstwy.

Pokrowce są równie różnorodne jak same nakładki. Poza podstawowym pokrowcem niepikowanym Jersey, wliczonym już w koszty topera, do wyboru za odpowiednią dopłatą są jeszcze:

  • pokrowiec pikowany Tencel – uszyty z celulozy (51%) i poliestru (49%), jego gramatura to 220 g/m2. Pokrowiec cechuje się dużą delikatnością, jest przyjemny w dotyku i antyalergiczny. Wchłania pot i nadmiar wilgoci, którą szybko odparowuje do otoczenia.
  • pokrowiec pikowany Bamboo – ma właściwości termoregulacyjne dzięki włóknom bambusa, absorbuje nieprzyjemny zapach potu wydzielany w trakcie snu . Jest antyalergiczny, antygrzybiczny, miły dla skóry. W skład pokrowca wchodzi 80% poliestry, 15% bawełny i 5% włókna bambusowego. Gramatura to 200 g/m2.
  • pokrowiec pikowany Aloe Vera – poliester, z którego jest uszyty jest nasączony ekstraktem z liści aloesu, daje przyjemne odczucie chłodu. Pokrowiec jest przewiewny i dobrze wentyluje materac. Jest antyalergiczny, antygrzybiczny i miły dla skóry. Gramatura materiału wynosi 210 g/m2.
  • pokrowiec pikowany Żakard – ciemno grafitowy pokrowiec polecany alergikom ze względu na właściwości antyalergiczne. Tkanina jest odporna na wilgoć, której brak minimalizuje obecność bakterii, mikroorganizmów i nieprzyjemnych zapachów. Pokrowiec jest odporny na uszkodzenia, mechacenie, zaciągnięcia. Posiada także certyfikat trudnopalności. Skład materiału to 75% poliester i 25 % polipropylen.
  • pokrowiec pikowany Silver – polecany alergikom, wykonany z materiału typu Jersey. Ogranicza powstawanie szkodliwych mikroorganizmów i bakterii.
  • pokrowiec pikowany Jersey – uszyty z materiału typu Jersey i przepikowany włóknem klimatyzującym. Antyalergiczny i antybakteryjny.

Cienki materac na łóżko

Materac nawierzchniowy 100x200 cm miękki wykonany jest z podwójnej warstwy pianki termoelastycznej visco memory. Pianka ta w pojedynczej warstwie nadaje nakładce średnią twardą powierzchnię.

Czym się charakteryzuje? Jest plastyczna i elastyczna. Pod wpływem ciepła ciała mięknie i dobrze dopasowuje się do kształtu sylwetki. Pianka jest przewiewna, lekka, nie gromadzi się w niej kurz i nie rozwijają roztocza i inne szkodliwe drobnoustroje. Nie uczula, jest antygrzybiczna i higieniczna. Podpiera ciało równomiernie na całej długości, nie uciska go, dzięki czemu krew swobodnie krąży. Ze względu na swoją miękkość minimalizuje ryzyko powstawania bolesnych odleżyn.

Ciało delikatnie się w niej zapada i jest otulane z kilku stron. Polecamy ten surowiec osobom lekkim, o wrażliwej sylwetce oraz dzieciom. Pianka termoelastyczna łatwo się ogrzewa i oddaje ciepła sprawiając przyjemność zmarzluchom.

Nakładka miękka ma 5 cm wysokości. Doskonale zmiękczy zbyt twardą powierzchnię lub zwiększy ogólną wysokość łóżka, ułatwiając siadanie i wstawanie z niego tym, którzy maja problem z poruszaniem się. Możemy zabrać ją ze sobą pod namiot, na wakacyjny wyjazd. Zastąpi łóżko gdy nie mamy gdzie położyć gości. Może służyć także jako mata do zabawy, siedzisko na trawie w ogrodzie. Ich niewielka waga sprawia, że bez problemu zdejmiemy z niej pokrowiec, czy obrócimy na drugą stronę (obracanie wydłuży żywotność topera, jedna strona nie będzie nadmiernie eksploatowana). Materac nawierzchniowy 100x200 cm miękki jest łatwy w przechowywaniu. Ze względu na brak warstwy utwardzającej czyli kokosu, możemy go zwinąć lub złożyć na pół i schować w przeznaczonym do tego miejscu.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły: