UWAGA: Zamówienia złożone i opłacone lub wybrane za pobraniem do 7.12.2023 do godziny 15:30 zostaną dostarczone przed Świętami.
Zamówienia złożone po tej dacie - nie dajemy gwarancji dostawy do Świąt
  • Parametry
  • Materace termoelastyczne

Najistotniejszym elementem każdej sypialni i każdego łóżka, jest właściwie dobrany, wygodny materac termoelastyczny. Jego zakup powinien być przemyślany i rozważony pod wieloma względami. W razie potrzeby służymy swoim doświadczeniem i poradą - wybierz jeden z naszym wygodnych materacy termoelastycznych.

Materac Salerno
499.00
Zobacz produkt
Materac Salerno MOLET
669.00
Zobacz produkt
Materac TUNEZJA
719.00
Zobacz produkt
Nowość
Materac Salerno 2xMOLET
729.00
Zobacz produkt
Materac TORONTO
799.00
Zobacz produkt
Materac TUNEZJA MOLET
809.00
Zobacz produkt
Materac PALERMO
859.00
Zobacz produkt
Materac TUNEZJA 2xMOLET
879.00
Zobacz produkt
Materac DALLAS
889.00
Zobacz produkt
Materac BARCELONA
959.00
Zobacz produkt
Materac DALLAS MOLET
959.00
Zobacz produkt
Materac Palermo Mini
969.00
Zobacz produkt
Materac DALLAS MAX PLUS
999.00
Zobacz produkt
Materac Dallas Mini
999.00
Zobacz produkt
Materac LIZBONA
1019.00
Zobacz produkt
Materac DALLAS 2xMOLET
1039.00
Zobacz produkt
Materac Atlanta
1059.00
Zobacz produkt
Materac Barcelona Mini
1059.00
Zobacz produkt
Bestseller
Materac ZEUS
1059.00
Zobacz produkt
Materac Dallas Molet Mini
1069.00
Zobacz produkt
Materac Barcelona Trawa
1089.00
Zobacz produkt
Materac LIZBONA MAX PLUS
1129.00
Zobacz produkt
Materac Lizbona Mini
1129.00
Zobacz produkt
Materac MALTA
1129.00
Zobacz produkt
Materac ZEUS MOLET
1129.00
Zobacz produkt
Materac Atlanta Max Plus
1169.00
Zobacz produkt
Materac Atlanta Mini
1169.00
Zobacz produkt
Materac WALENCJA
1169.00
Zobacz produkt
Materac ZEUS MAX PLUS
1169.00
Zobacz produkt
Materac Zeus Mini
1169.00
Zobacz produkt
Materac AMSTERDAM
1179.00
Zobacz produkt

Zalety materacy termoelastycznych

Wybór materaca termoelastycznego to decyzja, która przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, jest to materac, który zapewnia komfort snu dla dziecka jak i osoby dorosłej. Dzięki temu, materac jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla singli, jak i par. Dodatkowo, ten rodzaj materaca jest bardzo popularny, wiele osób preferuje spanie na materacu termoelastycznym niż na bonellowym.

Warto podkreślić, że materace termoelastyczne są dostępne w różnych cenach, co pozwala na znalezienie modelu dopasowanego do możliwości finansowych. Niezależnie od wyboru, każdy materac tego typu zapewni komfortowy i zdrowy sen, co jest niezwykle ważne dla naszego codziennego funkcjonowania.

Rodzaje materacy termoelastycznych

Na rynku dostępne są różne typy materacy termoelastycznych, które różnią się między sobą nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale także komfortem snu, który oferują.

Materace termoelastyczne piankowe

Materace termoelastyczne piankowe to materace z dodatkiem pianki Visco Memory Foam lub jej wersji profilowanej. Pianka ciepła, bo tak jest ona nazywana mięknie pod wypływem ciepła ciała człowieka i to ciepło potem oddaje co daje efekt grzania. Materace z profilowaną pianką Visco Memory dodatkowo oferują uczucie mikromasażu.

Materace termoelastyczne kieszeniowe

Materace termoelastyczne kieszeniowe są to materace pocketowe z dodatkiem pojedynczej lub podwójnej warstwy pianki Visco Memory Foam. Pojedyncza warstwa pianki Visco tworzy stronę średnio twardą materaca, a podwójna tworzy warstwą miękką.

Materace termoelastyczne bonellowe

Materace termoelastyczne bonellowe z pianką Visco Memory to częsty wybór w przypadku materacy do hotelu lub dla osób posiadających ograniczony budżet na zakup materaca do łóżka. Są to wygodne materace w swojej grupie cenowej.

Materace termoelastyczne Multipocket

Materace termoelastyczne multipocket polecane są zarówno dla osób młodszych jak i dorosłych. Pianka Visco powoduje przyjemny efekt ciepła, grzania, co jest efektem porządanym przez osoby, które marzną w nocy.

Twardość materacy termoelastycznych

Zakup odpowiedniego materaca to kluczowy element, który wpływa na jakość naszego snu. Wybierając idealny materac, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim, powinniśmy zwrócić uwagę na twardość materaca. Nie jest to jednak jedyny czynnik, na który powinniśmy zwrócić uwagę. Ważne jest również, aby materac był wykonany z materiałów wysokiej jakości, które zapewnią nam komfort i wygodę podczas snu.

H1 - materace miękkie

Materace miękkie są idealne dla osób o niskiej masie ciała. Polecamy je osobom których waga nie przekracza 60 kg lub takich, które preferują spanie na miękkich powierzchniach. W budowie takiego materaca zawsze znajdziesz podwójną warstwę pianki Visco Memory.  

H2 - materace średnio twarde

Materace średnio twarde to najbardziej uniwersalna twardość materaca. Polecamy je osobom których waga jest w przedziale od 60 - 100 kg lub takich, które preferują spanie na średnio twardych powierzchniach. W budowie takiego materaca znajdziesz takie surowce jak pianka poliuretanowa T25, lateks, pianka Visco Memory lub pianka profilowana.  

H3 - materace twarde

Materace twarde są idealne dla osób o wyższej masie ciała. Polecamy je osobom których waga przekracza 100 kg lub takich, które preferują spanie na twardych powierzchniach. W budowie takiego materaca zawsze znajdziesz pojedynczą warstwę kokosu lub matę z trawy morskiej.

H4 - materace bardzo twarde

Materace bardzo twarde są idealne dla osób cięższych. Polecamy je osobom których waga przekracza 120 kg lub takich, które preferują spanie na bardzo twardych powierzchniach. W budowie takiego materaca zawsze znajdziesz podwójną warstwę kokosu lub podwójną warstwę kokosu razem z warstwą końskiego włosia.

Czy materac termoelastyczny jest odpowiedni dla dorosłych?

Tak, materac taki jest odpowiedni dla dorosłych, ale to zależy od indywidualnych preferencji. Niektóre osoby mogą uważać, że nie jest on wystarczająco komfortowy, inne z kolei tylko taki rodzaj materaca preferują. Popularne rodzaje materacy to materace piankowe, materace lateksowe lub materace kieszeniowe

Decyzja o wyborze materaca powinna być dobrze przemyślana. Rodzaj materaca ma bezpośredni wpływ na jakość snu i komfort użytkowania. Przy wyborze materaca warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii. Po pierwsze, rozmiar łóżka. Materac powinien idealnie pasować do ramy łóżka, aby zapewnić stabilność i komfort podczas snu. Po drugie, preferencje dotyczące twardości materaca. Niektórzy preferują materace miękkie, inni twardsze - to jest bardzo indywidualna kwestia. Po trzecie, potrzeby zdrowotne. Osoby z problemami kręgosłupa powinny wybierać materace o odpowiednim wsparciu.

Ile kosztuje dobry materac termoelastyczny do łóżka?

Materace termoelastyczne można kupić już od 499 zł. Najdroższy materac termoelastyczny to z kolei koszt 1999 zł - mowa jest o rozmiarze 80x200 cm.  Gdzieś po środku tej ceny można znaleźć materac, który będzie tzw. "złotym środkiem" pomiędzy ceną, a jakością.

Kto wyśpi się na materacu termoelastycznym?

Materace termoelastyczne wybierane są dla zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mają one wiele zalet takich jak niska cena, efekt ciepła i łatwość utrzymania w czystości. Dużą grupą użytkowników materacy termoelastycznych są osoby dorosłe - wysokiej klasy materac termoelastyczny potrafi zapewnić tak samo dobry komfort snu jak materac lateksowy czy piankowy.

Sprawdź także inne rodzaje naszych materacy jak materace piankowe, materace kieszeniowe lub materace na rdzeniu lateksowym.

Sweetsen.pl

Produkujemy wygodne materace z myślą o Twoim spokojnym śnie

135 420 materacy wyprodukowanych w 5 lat
135 420 materacy

wyprodukowanych w 5 lat

574 rozmiary każdego materaca nawet w 3 dni w Twoim  łóżku
574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców
265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 
30 dni na przetestowanie materaca
Darmowa dostawa
na płasko
Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment
Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji
Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz