UWAGA: W dniach 04-12.07.2020 trwała będzie w Sweetsen.pl przerwa urlopowa. Nie będziemy produkować materacy.

Będzie działać tylko nasze Biuro Obsługi Klienta. Zamówienia złożone* do 1.07.2020 do godziny 18:00 - zostaną wyprodukowane przed urlopem. Zamówienia złożone później - ich produkcja rozpocznie się od 13.07.2020 roku - wg kolejności złożenia.
* - złożone tzn. wybranie zostanie forma płatności za pobraniem, opłacone poprzez płatności online lub pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie.
Materace wysyłamy na płasko 30 dni na odstąpienie Szybka realizacja Jaki materac wybrać? Dlaczego warto robić zakupy w Sweetsen.pl
  • Kategorie
  • Parametry
  • Materac do spania 150x160 cm do łóżka

Poszukujesz materaca dobrej jakości? Mamy dla Ciebie szereg propozycji w rozmiarze 150x160 cm. Do wyboru materace różnej konstrukcji, różne pokrowce. Dostawy realizowane są bez zginania czy rolowania materacy, świadczy to o materiałach wysokiej jakości.

Nietypowy wymiar łóżka to często efekt mniejszej przestrzeni do zagospodarowania i szczególnie w przypadku pokoi dziecięcych, gdzie na kilku metrach pomieścić musi się rodzeństwo, zmusza rodziców do stosowania bardzo różnych rozwiązań. Możliwość samodzielnego zaprojektowania lub zamówienia już gotowego materaca 150x160 cm lub o innych nietypowych wymiarach jak 135x150 cm – daje szanse wybrnięcia z największego aranżacyjnego koszmaru, nie tracąc jednocześnie funkcjonalności. Warto pamiętać, że przy odpowiednim projekcie stelaż łóżka może być również wyposażony w skrzynię, a wtedy materac 160x160 cm pozwala nie tylko na komfortowy wypoczynek, ale również skrywa większą przestrzeń do przechowania.

Łóżko i materac 150x160 cm jako miejsce do przechowywania

W sypialni czy pokoju gościnnym łóżka podobnie jak w salonach kanapy – mogą pełnić bardzo ważne dodatkowe funkcje jako niewidoczny na pierwszy rzut oka magazyn lub składzik. A ponieważ każdy centymetr kwadratowy przestrzeni może być na wagę złota – zwłaszcza w przypadku pokoju dla rodzeństwa, każda możliwość zaprojektowania niewymiarowego materaca 125x160 cm otwiera kolejne szanse i perspektywy na wyciśnięcie z ciasnego pomieszczenie jeszcze więcej dodatkowych funkcji. W takim wypadku warto jednak szczególnie zadbać chociażby o to, aby zamawiany model materaca lateksowego czy bonellowego był odpowiednio wentylowany. Tylko w ten sposób rzeczy przechowywane w skrzyni łóżka zachowają świeżość i czystość na dłużej.

Wentylacja i termoelastyczność materaców 150x160 cm

Dla początkującego klienta patrzącego na proponowane modele materaców i porównującego ich parametry, pierwszym wyróżniającym się wskaźnikiem jest twardość, grubość czy długość i szerokość materaca. Dopiero w kolejnych krokach zwraca się uwagę na takie elementy jak termoelastyczność czy wentylacja materaca 130x160 cm. Są to wskaźniki, które udaje się nam podnieść dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym i odpowiedniemu ułożeniu poszczególnych warstw syntetyków wewnątrz danego modelu. Wpływają one bezpośrednio na komfort wypoczynku nocnego i dziennego, ale wydłużają również żywotność i trwałość produktu, co pozwala nam bez cienia wątpliwości oferować Państwu dwa lata gwarancji na każdy zakupiony przez stronę Sweetsen.pl model.