Często spotykaliśmy się z pytaniami jaki kupić materac w przypadku, gdy mamy ograniczoną ilość miejsca na wysokość. Przeważnie padały informacje o maksymalnej wysokości 15-16 cm lub nawet 12-13 cm. W takich wypadkach byli Państwo zdani na niskie materace piankowe lub bonellowe dlatego też wprowadzamy do naszej oferty niskie materace kieszeniowe.

Z czego wynika różnica w wysokościach pomiędzy materacem kieszeniowym a kieszeniowym Mini?


Sprężyny kieszeniowe w standardowym materacu kieszeniowym lub kieszeniowym Multipocket mają 12 cm wysokości. W wersji Mini mają one 6 cm wysokości, a więc każdy materac kieszeniowy został obniżony aż o 6 cm. Na tą chwilę w swojej ofercie posiadamy 43 modele materaców opartych na sprężynie kieszeniowej Mini - ilość sprężyn to 262 szt/m2. Sprężyna pocketowa Mini nie występuje w wersji Multipocket.

Twardości niskich materacy pocketowych


Wszystkie twardości zostały zachowane to znaczy np. materac Braga posiada obustronnie twardość H2, czyli jest średnio twardy. Taką samą twardość posiada w wersji Braga Mini, Braga Max Plus czy też Braga Multipocket. Internetowy sklep z materacami opsiada wszytkie wymienione modele materacy.

Dla kogo będą odpowiednie niskie materace kieszeniowe Mini?


Ograniczenia w wysokościach materaców zdarzają się bardzo często w przypadku łóżkek dziecięcych (np. łóżka piętrowe, lub materace chowane w szufladzie łóżka dziecięcego), w przypadku materacy do samochodów ciężarowych lub czasami w przypadku łózek robionych na indywidualne zamówienie. W naszej ofercie posiadamy wszystkie twardości:
Cztery z naszych materacy to materace jednostronne, pozostałe 39 to materace dwustronne o różnych stopniach twardości. Zawsze polecamy zainwestować w materacach dwustronny ze względu na znaczącą różnicę w jego żywotności.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Jak spać? Najgorsze i najlepsze pozycje do snu
- Materac bonellowy czy kieszeniowy? Rodzaje sprężyn
- Materac piankowy czy lateksowy?