Każdy z nas lubi mieć przyjemne sny. Według mitologii greckiej odpowiada za nie Morfeusz – grecki bóg marzeń sennych. Według nas – wygodny i dobrze dobrany materac.

Dopasowany do wagi i preferencji sprawi, że sen będzie efektywny i regenerujący. Niczym nie zakłócone fazy snu sprawią, że będziemy się budzić wypoczęci i zadowoleni.

Jak dobrać odpowiedni materac? Przede wszystkim powinniśmy dopasować go do swojej wagi.

By ułatwić klientom zadanie, posiadamy czterostopniową skalę twardości:

Materace mają różną budowę, wykonane są z różnych surowców. Dla niektórych pewne pojęcia są zupełnie obce. Dzięki temu artykułowi dowiesz się co oznaczają. Materace dzielą się na piankowe, bonellowe i kieszeniowe.

Materace kieszeniowe zbudowane są ze sprężyn w kształcie walca. Sprężyny umieszczone są w materiałowych kieszonkach. Pracują niezależnie od siebie. Dzięki temu materac posiada wiele elastycznych punktów podparcia. Jest trwały i odporny na wgniecenia. Materace pocketowe dzielimy na standardowe (wysokość sprężyn wynosi 12 cm, występują w liczbie 262 szt/m2), max plus (sprężyny wyższe od standardowych o 5 cm), mini ( sprężyny niższe od standardowych o 6 cm). W wersji multipocketowej ilość sprężyn została podwojona i wynosi 510 szt/m2.

Materace bonellowe posiadają sprężyny w kształcie klepsydry, połączone ze sobą sztywnym drutem. Materace z takim wkładem cechują się dużą elastycznością powierzchniową. Ciężar jest równomiernie rozkładany na wszystkie sprężyny. Dzięki temu są trwałe i odporne na duże obciążenia.

Materace z wkładem piankowym polecamy osobom lekkim oraz dzieciom. Są bardzo wygodne, jednak o ograniczonej odporności na wygniatanie, dla tego ważne jest by waga była odpowiednia. Ogromną zaletą pianki jest to, że idealnie podpiera ciało na całej długości. Wspomaga właściwe krążenie krwi. Jest miękka i przyjemna dla ciała.

Być w objęciach Morfeusza

By marzenia senne nie zamieniły się w koszmar zadbaj o doskonałe warunki swojego wypoczynku. O ostatecznym komforcie materaca decydują warstwy zewnętrzne. Mogą być wykonane z:

  • pianki termoelastycznej Visco Memory
  • lateksu
  • pianki moletowanej
  • warstwy kokosowej
  • trawy morskiej
  • końskiego włosia

Pianka termoelastyczna jest bardzo plastycznym i miękkim surowcem. Dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury i nacisku, tworząc jego idealny „odlew”. Dobrze podpiera kręgosłup, odciąża mięśnie i stawy. Ciało jest zrelaksowane i odprężone. Materac zapewnia przyjemne uczucie otulenia, ma zdolność akumulowania ciepła. Z pewnością przypadnie to do gustu osobom, które w nocy marzną. Pianka termoelastyczna wspomaga prawidłowe krążenie krwi. Jest często stosowana w łóżkach szpitalnych, gdyż zapobiega odleżynom.

Lateks to najdroższy i najbardziej trwały materiał. Jest bardzo sprężysty i nie ulega odkształceniom. W swojej budowie posiada liczne mikro otwory, które pozwalają na swobodny przepływ powietrza, a także zwiększają jego elastyczność punktową. Dobra wentylacja ogranicza nocne pocenie, wilgoć nie wnika do wnętrza materaca. Nie namnażają się w nim bakterie i chorobotwórcze drobnoustroje.

Pianka moletowana jest charakterystycznie nacinana, na różną głębokość. Posiada liczne wypustki i wgłębienia, dające uczucie mikromasażu i stymulujące prawidłowy przepływ krwi. Posiada siedem stref twardości, ciało jest idealnie podparte. Budzisz się bez uporczywego bólu kręgosłupa czy mięśni.

W celu utwardzenia i stabilizacji konstrukcji materaca stosowana jest warstwa kokosowa lub z trawy morskiej. Warstwa kokosowa ma około 0,5-0,6 cm grubości, zbudowana z włókien orzecha kokosa, ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne dzięki zawartości soli mineralnych. Trawa morska to mieszanka kilku gatunków alg, rosnących u wybrzeży oceanów. Zawiera jod, cenny pierwiastek wspomagający pracę tarczycy i prawidłowy rozwój dzieci. Jod uwalniany jest stopniowo z materaca ułatwiając oddychanie astmatykom i alergikom.

Końskie włosie to kolejny naturalny surowiec, specjalnie przygotowany i oczyszczony z alergicznych biokomponentów. Dzięki temu bez problemu może być użytkowany przez alergików, uczulonych szczególnie na produkty pochodzenia zwierzęcego. Jest higroskopijny, dobrze wchłania wilgoć i natychmiast oddaje ją do otoczenia. Daje to uczucie komfortu osobom cierpiącym z powodu nadmiernej potliwości.

W objęciach Morfeusza

Sen to nie tylko fizjologiczna potrzeba organizmu, współdzielony z ukochaną osobą pomaga utrwalać łączącą więź. W łóżku czytamy, czasem oglądamy telewizję, często rozmawiamy. Idealny materac pozwala skupiać się na tym co istotne, pozwala się odprężyć i odpocząć od codzienności. Zapewni potrzebną regenerację. Warto przemyśleć jego zakup, ponieważ będzie nam służył długie lata.

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Materac dla osoby o wadze powyżej 100 kg
- Twardość materaca H1, H2, H3, H4, H5
- Materace termoelastyczne - czym są? Cechy charakterystyczne