Wytrzymały i wygodny materac to marzenie każdej bardzo ciężkiej osoby. Często martwią się, że materac wygodny z pewnością nie posłuży im przez długi czas, lub trwałość otrzymają kosztem wygodnego snu. Na szczęście dzięki dzisiejszym rozwiązaniom, wykorzystywanym surowcom, materace dla osób o wadze powyżej 120 kg nie stanowią już problemu. Są solidne i trwałe, zapewniając jednocześnie komfortowy, zdrowy sen.

Materace przeznaczone dla osób o wadze powyżej 120 kg to materace bardzo twarde. Oznaczamy je symbolem H4. Pozostałe kategorie to materace miękkie (H1) dla osób poniżej 60 kg, materace średnio twarde (H2) dla osób pomiędzy 60-100 kg, materace twarde (H3) dla ważących więcej jak 100 kg.

Materace bardzo twarde

Podstawą, która zapewni stabilność materacom twardym jest warstwa wewnętrzna. Musi być trwała, odporna na duże obciążenia i wygodna. Te wszystkie cechy posiadają wkłady sprężynowe. Zastosowane w naszych materacach sprężyny mają kształt walca. Umieszczone są w materiałowych kieszonkach, stąd ich nazwa- pocketowe. Występują w liczbie 262 szt/m2. Działają niezależnie, dzięki temu materac posiada wiele elastycznych punktów podparcia. Dostępne są wersje: multipocket (510 szt/m2), max plus (sprężyny wyższe od standardowych o 5 cm) oraz mini (sprężyny niższe od standardowych o 6 cm).

Odpowiednią twardość zapewnia materacom H4 warstwa zewnętrzna zbudowana z dwóch warstw kokosowych i pojedynczej warstwy końskiego włosia. To surowce, które nadają sztywność i stabilność całej konstrukcji, oraz właściwe podparcie ciału. Doskonale wspierają kręgosłup. Co należy wiedzieć o tych dwóch warstwach?

Budowa materacy bardzo twardych

Końskie włosie: posiada wyjątkowe właściwości, jest odporne na wodę i jednocześnie higroskopijne. Oznacza to, że ewentualna wilgoć, na którą jest narażony wkład, szybko odprowadza do atmosfery. Jest więc odpowiedni dla osób, które często przegrzewają się i pocą. Nieprzyjemny zapach jest niwelowany. Materiał posiada dobrą cyrkulację powietrza, materac jest dzięki temu przewiewny. Nie namnażają się w nim bakterie i roztocza. Jest antyalergiczny i antybakteryjny.

Warstwa kokosowa: antyalergiczna i antybakteryjna, wykonana z łupiny orzecha kokosowego. Jest przewiewna, nie gromadzą się w niej roztocza i szkodliwe drobnoustroje. Organizm odczuwa komfort termiczny, nie poci się.

Materace dostępne w ofercie:

1. materace twarde/bardzo twarde (H3/H4) - materac Rotterdam (materac kieszeniowy z potrójnym kokosem i końskim włosiem)

2. materace średnio twarde/bardzo twarde (H2/H4):

  • materac Vigo (materac kieszeniowy z podwójnym kokosem)
  • materac Lizbona (materac kieszeniowy z podwójnym kokosem i pianką Visco Memory)
  • materac Malaga (materac kieszeniowy z podwójnym kokosem i końskim włosiem)
  • materac Nicea (materac kieszeniowy z podwójnym kokosem i lateksem)
  • materac Amsterdam (materac kieszeniowy z podwójnym kokosem,końskim włosiem i pianką Visco Memory)
  • materac Almada (materac kieszeniowy z podwójnym kokosem,końskim włosiem i lateksem)
  • materac Almere (materac kieszeniowy z podwójnym kokosem,końskim włosiem, lateksem i pianką Visco Memory)

Poszerz swoją wiedzę, zobacz nasze inne artykuły:
- Spanie z telefonem - wpływ na nasz organizm
- Fazy księżyca, a sen
- Jakie materace dla kierowców ciężarówek wybrać?