UWAGA: W dniach 04-12.07.2020 trwała będzie w Sweetsen.pl przerwa urlopowa. Nie będziemy produkować materacy.

Będzie działać tylko nasze Biuro Obsługi Klienta. Zamówienia złożone* do 1.07.2020 do godziny 18:00 - zostaną wyprodukowane przed urlopem. Zamówienia złożone później - ich produkcja rozpocznie się od 13.07.2020 roku - wg kolejności złożenia.
* - złożone tzn. wybranie zostanie forma płatności za pobraniem, opłacone poprzez płatności online lub pieniądze zostaną zaksięgowane na koncie.
Materace wysyłamy na płasko 30 dni na odstąpienie Szybka realizacja Jaki materac wybrać? Dlaczego warto robić zakupy w Sweetsen.pl
  • Kategorie
  • Parametry
  • Materac do spania 140x220cm do łóżka

Wiemy, jak ważny jest sen dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów materacy 140x220 cm. Dobierz odpowiedni według wagi i preferencji. Dzięki szeroko rozwiniętej ofercie, każdy znajdzie odpowiedni produkt.

Tworzenie unikalnie dopasowanych materaców jest dzisiaj specjalnością wielu producentów. Warto skorzystać z doświadczenia firm o wieloletnim doświadczeniu w produkcji materaców 140x220cm – zwłaszcza jeśli liczy się na zakup na wiele lat. Tylko i wyłącznie zastosowanie odpowiednich technologii produkcyjnych może uchronić klienta i późniejszego użytkownika materaca od rozczarowania w postaci utraty elastyczności czy odpowiedniego podparcia dla ciała wraz z upływającymi latami. Użytkowanie materaca 135x220 cm przez wiele lat – nawet w intensywny sposób – nie powinno oznaczać utraty jego atrybutów takich jak amortyzacja czy termo-przewodnictwo albo wentylacja. Aby faktycznie tak było, producent zastosować musi właściwe materiały – czy naturalne czy syntetyczne, to pozostaje do wyboru samego klienta. Za każdym razem, gdy sięga się jednak po wypełnienie kokosowe czy po materac bonnelowe – trzeba mieć pewność, że użyte surowce na wypełnienie, piankę czy kieszenie sprężynowe, są najwyższej jakości.

Jak dopasować materac do wzrostu i masy ciała

Samo zastosowanie materiałów od sprawdzonych dostawców i korzystanie z syntetycznych elementów konstrukcyjnych, które charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych, to tylko pierwszy z kroków do stworzenia idealnego materaca 130x220 cm. Bardzo ważne jest dopasowanie konkretnych wymiarów jak długość i szerokość oraz wysokość – nie do posiadanego łóżka lub przestrzeni dysponowanej w sypialni, ale do parametrów ciała użytkownika lub użytkowników.

Jak twardy materac 140x220 cm wybrać dla siebie

Korzystając z pomocy fachowców, można uzyskać od nas pomoc w dopasowaniu wysokości czy szerokości materaca pod własne wymiary i preferencje snu. Te preferencje to w przypadku wielu klientów nie tyle wielkość samego materaca, co jego twardość. Dlatego z powodzeniem wybrać można jedną z czterech uniwersalnych twardości:

  • H1 – miękki,
  • H2 – średnio-twardy,
  • H3 – twardy,
  • H4 – bardzo twardy.

Takie zróżnicowane oferowanych stopni twardości powinno całkowicie zadowolić każdego z poszukujących idealnego materaca. Osobom poszukującym szczególnie korzystnych warunków do snu zaleca się zazwyczaj sięganie po materace w zakresie H2-H4.