• Parametry
  • Kategorie
  • Materace piankowe 140x200 bardzo twarde, materac piankowy bardzo twardy

Piankowe materace bardzo twarde 140x200 cm są przewidziane dla osób z wyższą wagą lub gdy taka twardość materaca jest dla nas odpowiednia. Materac bardzo twardy posiada w budowie podwójną matę utwardzającą z kokosa.

Materac piankowy 140x200 cm bardzo twardy posiada w swojej budowie podwójna warstwę kokosu lub połączenie kokosu i końskiego włosia. Materac ze stroną bardzo twardą ma najwyższy z możliwych stopień twardości i taki materac poleca się dla osób, których waga przekracza 120 kg. Jednak istotna jest cała budowa materaca. Przy materacach piankowych wykonanych na bazie z pianki T25 nie można założyć, że taki materac będzie trwały, ponieważ pianka ta ma inną wytrzymałość. Dla osób lekkich taki materac piankowy o sztywnym wykończeniu będzie dobry ale dla osób cięższych, należy szukać dobrej i mocnej konstrukcji. W takim przypadku na uwagę zasługuje bezsprężynowy materac wykonany na rdzeniu lateksowym.

Gąbkowy materac 140x200 z pianką T25 bardzo twardy

Materac piankowy wykonany z pianki T25 stanowi dobrą bazę materaca dla dzieci i osób lekkich, których waga nie przekracza 60 kg. Taki materac należy do grupy materacy niskobudżetowych. Stosunek jakość-cena, przy zakupie tego materaca jest bardzo dobry, jednak jego trwałość jest nieco niższa. Materac piankowy 140x200 cm dla osób dorosłych będzie odpowiedni jeśli mamy mocno ograniczony budżet, gdy materac będzie służył w miejscu okazjonalnego wypoczynku. Jednak należy wziąć pod uwagę, że im wyższa waga użytkownika, tym szybciej może pojawić się wypracowanie. Sama pianka T25 jest komfortowa i zapewnia dobre podparcie poszczególnych części ciała, pianka jest utwardzana aby była trwalsza. Materac piankowy 140x200 bardzo twardy z naszej oferty będzie dwustronny. Jedna strona będzie średnio twarda a druga mocno sztywna z podwójną warstwą kokosu. Materac Logano 140x200 cm bo o nim mowa występuje w kilu wariantach. Bazowa wysokość tego materaca to 10 cm. Taka wysokość dobrze się sprawdzi np. do kampera. Dla lepszego komfortu osoby dorosłe powinny wybrać nieco wyższe wersje tego materaca. Przykładowo materac Logano Molet 140x200 ma dodatkową piankę profilowaną po stronie średnio twardej, materac będzie wyższy o 3 cm i też przyjemnie zapewni delikatny masaż, dzięki profilowanej piance molet z wypustkami. Ten model materaca występuje również w opcji na wyższym rdzeniu który oznaczamy jako Max Plus. Materac Logano Max Plus 140x200  ma 16 cm wysokości. Podsumowując materac na piance bazowej T25 polecić można dla osób z niższą wagą, które lubią spać na mocno twardej powierzchni. Dla osób z wyższą wagą należy wybrać materac piankowy lateksowy.

Materac 140x200 piankowy bardzo twardy z rdzeniem lateksowym

Lateks to materiał o gęstości 60kg/m3, dlatego jest bardzo odporny na wypracowanie i duże obciążenia. Materiał lateksowy ma dużo zalet, m.in. zapewnia doskonały komfort, wpływa na poprawę jakości snu, doskonale podpiera i utrzymuje właściwą postawę ciała w czasie wypoczynku. Materace lateksowe zapewniają punktowe podparcie podobnie, jak konstrukcje materacy kieszeniowych ze sprężynami. Jeżeli na materacu śpią dwie osoby, różnica wagi osób jest praktycznie nieodczuwalna nie ma efektu rolowania lżejszej osoby w kierunku cięższej. Lateks to bezpieczny materiał, który dzięki licznym kanalikom w swojej strukturze, zapewnia idealny przepływ powietrza. Dzięki temu w materiale nie gromadzą się bakterie i kurz. Ma właściwości antygrzybiczne, dlatego lateks idealnie odpowiada potrzebom osób z alergiami.

Materac Tango 140x200 cm posiada rdzeń lateksowy, jest to model dwustronny. Po jednej stronie jest twardy a po drugiej bardzo twardy. Wysokość materaca to 21 cm. Materac po stronie twardej ma warstwę kokosu a po stronie bardzo twardej połączenie podwójnego kokosu i końskiego włosia. Materac ten występuje w dwóch wariantach. W materacu Tango Trawa 140x200 cm jako alternatywe dla maty kokosowej po stronie twardej, zastosowano matę z trawy morskiej. Taki materac jest przeznaczony dla osób lubiących mocno twarde powierzchnie do snu lub dla tych, których waga przekracza 120 kg. Kokos to naturalny surowiec, który ma za zadanie usztywnić powierzchnię, ale nadal zachowa się elastycznie nie powodując dyskomfortu podczas snu. Końskie włosie wykonane jest z grzywy lub ogona końskiego. Odpowiednio oczyszczone, w postaci maty, trafia do materaca aby podnieść i wzmocnić odczucia twardości. Sztywne materiały, jak kokos i końskie włosie, dodatkowo jeszcze wzmacniają całą konstrukcję materaca.

Ponad

135 420 materacy

wyprodukowanych w 5 lat

 

574 rozmiary każdego materaca

nawet w 3 dni w Twoim łóżku

265 modeli materców, 9 rodzajów nakładek, 7 różnych pokrowców

to wszystko dostępne w naszym sklepie z materacami praktycznie od ręki

 
 
 

30 dni testowania

Darmowa dostawa
na płasko

Atrakcyjne promocje i rabaty
na cały asortyment

Bezpieczne zakupy
30 lat gwarancji

Newsletter

3% rabatu na pierwsze zamówienie

Facebook

Dołącz do nas i bądź na bieżąco
z nowościami, poradami i promocjami specjalnymi.

Dołącz

Do 30% rabatu na standardowe rozmiary materacy - tylko do 03.10.2023